וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יום הנכבה: העקורים קיימו תהלוכת זיכרון

כתבת וואלה! חדשות

7.5.2003 / 15:30

אלפי מפגינים הגיעו ל"תהלוכת השיבה" בכפר ההרוס אום-א-זינאת בכרמל; עשרות ילדים נשאו שלטים ועליהם שמות הכפרים שנחרבו ב-1948; קוראים למימוש זכותם להתגורר בכפריהם

העקורים בישראל, פליטי מלחמת 1948, מקיימים היום בפעם השישית תהלוכת זיכרון לציון יום הנכבה ה-55. העקורים הם פליטים פנימיים, פלסטינים שגורשו מכפריהם אך נותרו בשטח מדינת ישראל. הם קוראים לאפשר להם לממש את זכותם לשוב ולהתגורר בכפריהם שנהרסו. השנה מצטרפים לקריאה זו מאות יהודים מארגונים שונים.

"תהלוכת השיבה" מתקיימת בצהריים בכפר ההרוס אום-א-זינאת שעל הכרמל. רפיק בכרי מארגון תעאיוש, אמר לוואלה! חדשות כי המשטרה לא נתנה אישור להפגנה שהייתה אמורה להתקיים בצומת אליקים ואלפי המפגינים שהגיעו למקום עלו לאום-א-זינאת. בכרי סיפר כי עשרות ילדים נושאים שלטים ועליהם שמות הכפרים שנחרבו ב-1948. הוא ציין כי המפגינים הם חברי כל תנועות השלום בארץ וכי למקום הגיעו גם אנשי ארגונים עולמיים לזכויות אדם.

במסגרת הטקס מוצבים שלטים המציינים את מיקומה של אום-א-זינאת ופרטים נוספים על הכפר, בסמוך לשרידים שנותרו במקום.

בבוקר נערך ביקור של ועד עקורי מיסכה בכפר ההרוס, ליד כביש טירה-כפר סבא. אנשי הוועד שילטו שוב את הכפר, לאחר שהשלטים שהוצבו כמה פעמים בעבר – הוסרו. במקום התקיימה העלאת זכרונות והועלתה דרישה של אנשי הוועד לשוב ולהתגורר על אדמתם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully