וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל מג'יק: "היום רואים שהרבעון הרביעי היה חריג"

גתית פנקס

5.5.2003 / 18:54

הכנסות של 15.1 מיליון דולר ברבעון הראשון ורווח של 272 אלף דולר; החברה התרוממה ב-100% מהשפל של אוקטובר

חברת מג'יק תוכנה מאור יהודה משתפרת, ולעומת התוצאות המאכזבות של הרבעון הרביעי של 2002 הרי שברבעון הראשון של 2003 היא הצליחה לצמוח, לרשום תזרים מזומנים חיובי מפעילות ולדווח על רווחיות בשורה התחתונה, גם תפעולית.

מאז אוקטובר 2002, שפל זמני של המניה, היא הצליחה להתרומם בכ-100% גם עם חלוקת דיווידנד בגובה של 40 סנט למניה, ובמג'יק מדברים על שיבה של משקיעים להתעניינות בחברה. "ייקח לנו עוד זמן כמובן לחזור לרמה של 33 דולר למניה", אומר מנחם הספרי, מנכ"ל מג'יק, "אבל החץ של הגרף הוא בכיוון הנכון". לשם הפרופורציות, כיום, שער המניה הוא כ-1.4 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של 42 מיליון דולר. לחברה כיום 13.5 מיליון דולר בקופה.

מג'יק מפתחת כלי תוכנה לשימוש מפתחי יישומי מחשב ומספקת אפליקציות אינטרנט ו-CRM המבוססות על כלי הפיתוח שלה. החברה דיווחה ברבעון הראשון של 2003 על הכנסות של 15.1 מיליון דולר - ירידה של 9.7% מהרבעון המקביל ועלייה של 9.9% מהרבעון הקודם, הרביעי של 2002.

בהשוואה לרבעון הקודם, הרי שמכירות התוכנה הצליחו לצמוח ב-14%, ההכנסות מיישומים גדלו ב-33%. שני תחומים אלה נחשבים לרווחיים יותר מהשניים האחרים שמהווים את מירב ההכנסות: שירותי תחזוקה - סגמנט שרשם ירידה של 6.8% בהשוואה לרבעון הקודם, ושירותי ייעוץ, שדווקא עלו ב-10.4% בהשוואה לרבעון הרביעי של 2002.

"אנחנו שמחים על הצמיחה בהכנסות", אומר הספרי, "ושמחים גם מכך שהאינטגרציה של חליפת מוצרי ה-IBOLT שלנו, המאפשרת שילוב אפליקציות גם לעסקים בינוניים ואינטגרטורים, בהחלט תופסת כיוון רציני ויש דיונים על פרויקטים ראשוניים גם בקרב לקוחות חדשים איתם לא עבדנו בעבר". לדברי הספרי, מג'יק אינה מספקת תחזיות מדויקות ואולם היא מקווה להמשיך לצמוח בכל רבעון גם בהמשך השנה. "מה שהראנו היום מסמן את המשך השנה. הרבעון הרביעי של 2002 היה חריג ללא צל של ספק", הוא מקווה.

שיעור הרווח הגולמי של החברה מקבוצת פורמולה היה 58.8% - עלייה משמעותית משיעור של 44.9% ברבעון שעבר, ובזכות זה היא הציגה רווח ברבעון. ההוצאות התפעוליות היו 8.6 מיליון דולר ברבעון, כולל 413 אלף דולר שהופרשו עבור ירידת ערך והן הובילו את החברה לרווח תפעולי של 252 אלף דולר - שיפור משמעותי מהפסד של 3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל כולל הפרשות לרה ארגון.

בשורה התחתונה, מג'יק דיווחה היום על רווח נקי של 272 אלף דולר ברבעון שהם סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 3.3 מיליון דולר ברבעון הקודם או רווח של 151 אלף דולר ברבעון המקביל. יצוין, כי ברבעון שעבר דיבר הספרי על מעבר לרווחיות תפעולית במחצית השנה הראשונה של 2003, מה שקרה אולי אף מוקדם מהצפוי.

את המעבר לרווחיות מייחס הספרי גם לקיצוצים שביצעה החברה לאחרונה בהוצאותיה ובייחוד במערך המטה שלה בישראל. "הפסקנו השקעה בפעילויות שלא הערכנו כי הן אסטרטגיות עבורנו והתרכזנו יותר בתחום הכלים. כמעט ולא קיצצנו עובדים, מעט מאוד במטה בישראל, וכיום אנחנו מעסיקים 530 עובדים בעולם, מתוכם 165 בישראל", אומר הספרי.

מכירות החברה מצפון אמריקה היוו 36% מההכנסות ברבעון, אירופה היוותה 34% ואסיה פאסיפיק - 30% מההכנסות. הספרי מציין לטובה את הסניף היפאני שמעסיק 60 עובדים והיווה 16% מההכנסות.

ומה לגבי העליות במניה? "אני לא יודע למה בדיוק לייחס אותן ונראה כי מדובר בשילוב של מספר גורמים: שיפור במניות הטכנולוגיה, תוצאות עסקיות משופרות ושותפויות נכונות, כמו זו עם יבמ", אומר הספרי, "אנחנו מקווים כי המגמה תמשיך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully