וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דירקטוריון פלאפון שוקל להחזיר למדינה את תדרי הדור השלישי

ערן גבאי

4.5.2003 / 18:00

יעקב גלברד: "פלאפון לא תשלם, גם לא אגרת תדרים מופחתת, כל זמן שהיא לא עושה שימוש בתדרים"; "המציאות הכלכלית לא מצדיקה הקמת תשתית נוספת"; "לא נקים הרשת ב-2-3 השנים הקרובות"

"אנחנו שוקלים במסגרת הדירקטוריון להחזיר למדינה את תדרי הדור השלישי, אם משרדי האוצר והתקשורת לא יקפיאו תשלום אגרות התדרים עד שנעשה שימוש בפועל בתדרי הדור השלישי", כך אומר היום יעקב גלברד, מנכ"ל פלאפון.

"תדרי הדור השלישי אינם ברי מימוש במונחים של תוכנית עסקית רלוונטית. כיום אין היתכנות טכנולוגית בעולם לדור 3 והמציאות הכלכלית הישראלית לא מצדיקה הקמת תשתית נוספת", הוא מציין. גלברד קובע כי פלאפון לא תשלם אגרת תדרים, כל זמן שהשימוש בתדרי הדור השלישי אינו נראה באופק.

קיים לחץ של משרד האוצר על משרד התקשורת לבטל את ההסדר מ-2002 לפיו, החברות הסלולריות לא משלמות אגרה על תדרי הדור השלישי כל עוד הן לא עושות בו שימוש.

גלברד טוען כי הפשרות, לכאורה, שהושגו בשיחות של משרד התקשורת עם משרד האוצר בכל הקשור לאגרות התדרים היו ברמת שמועות בלבד וכי בפועל לא הגיע שום מסמך רשמי לחברה. לטענתו, החברה נדרשת לשלם אגרת תדרים מלאה עבור 2003 - כ-8-10 מיליון שקל. בכל מקרה, גלברד קובע נחרצות כי פלאפון לא תשלם, גם לא אגרת תדרים מופחתת, כל זמן שהיא לא עושה שימוש בתדרים.

פלאפון זכתה במכרז תדרי דור 3 שקיימה המדינה בדצמבר 2001 ברצועת תדרים עבורה התחייבה לשלם כ-225 מיליון שקל. עד היום שילמה פלאפון כ-115 מיליון שקל בגין התדרים, ובחודש יוני הקרוב היא תשלם כ-8 מיליון דולר נוספים.

בתגובה לשאלה מדוע השקיעה פלאפון 55 מיליון דולר בתדרי דור 3 אם לא קיימת היתכנות של הטכנולוגיה בשנים הקורובת, אמר גלברד כי הספקטרום הוא משאב מוגבל ועל כן היה היגיון ברכישת התדרים והבטחתם.

"בטווח של 2-3 השנים הקרובות אין שום סיכוי שנקים תשתית נוספת במקביל לזו הקיימת", סיכם גלברד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully