וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת לווינים תספק 1,300 תחנות לווין זעירות לצ'יינה טלקום

שירלי יום-טוב

1.5.2003 / 20:13

עד כה סופקו 300 תחנות VSAT והיתרה תסופק ברבעון השני; תנאי המכרז מגדירים כי המספר עשוי לצמוח ל-5,000; המניה עולה ב-14% במחזור נמוך

גילת לווינים מודיעה היום על חוזה חדש עם חברת התקשורת הגדולה בסין, צ'יינה טלקום, במסגרתו תספק אלפי תחנות לווין זעירות (VSAT). גילת נבחרה על ידי צ'יינה טלקום לספק שירותי טלפוניה באמצעות חיבור לוויני, לאזורים כפריים בטיבט. גילת מוסרת כי צ'יינה טלקום ביצעה הזמנה ראשונית לכ-1300 תחנות VSAT, שיותקנו במשרדים בהם יופעלו שירותי תקשורת ציבוריים. תנאי המכרז מגדירים כי בחלוף הזמן, מספר תחנות ה-VSAT עשוי לצמוח לכ-5,000.

שירותי טלפוניה באמצעות לווין מתאימים לאזורים בהם פרישת רשת טלפוניה קווית אינה אפשרית, או שעלותה גבוהה מאוד, בשל תנאי השטח המגבילים. גילת מציינת כי טיבט, שחלקים ממנה נמצאים בגובה של מעל ל-5000 מ' מעל פני הים, היא מועמדת טבעית לחיבור באמצעות תשתית לווינית. פתרונות אלו כבר מותקנים באזורים מרוחקים אחרים כמו דרום אפריקה, פרו, קולומביה והודו. יחד עם זאת גילת סבורה כי מה שתרם לה לקבלת המכרז בטיבט היא הפרישה המוצלחת של רשת כזו שבוצעה בעבר על ידה באחד המחוזות בסין.

גילת סיפקה עד כה 300 תחנות לווין לצ'יינה טלקום, עבור הפרויקט בטיבט. שאר התחנות יסופקו ברבעון השני. במסגרת הפרויקט, צ'יינה טלקום תהיה אחראית לפרישת הרשת וגילת תספק שירותים טכניים, הדרכה ותמיכה ללקוחות, באמצעות המשרד האזורי שלה הפועל בבייג'ין.

מניית גילת מוסיפה כעת 14% למחיר של 3.9 דולרים (לאחר שבוצע איחוד מניות לפני כשבועיים), במחזור נמוך יחסית לממוצע. מחיר זה משקף לחברה שווי שוק של כ-51 מיליון דולר. בשנת 2002 הסתכמו הכנסות החברה ב-209 מיליון דולר, לעומת 386 מיליון דולר ב-2002. בשנתיים האחרונות הפסידה החברה כ-800 מיליון דולר, מתוכם כ-348 מיליון דולר ב-2002.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully