וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניגריה: שוחררו בני הערובה על אסדות הנפט

רויטרס

1.5.2003 / 13:41

כוחות הצי הניגרי השתלטו על העובדים הזועמים שהחזיקו בבני הערובה; לא דווח על נפגעים; העובדים השובתים מחו על פיטורי 5 עובדים ועל ההחלטה להביאם למקום בסירות ולא במטוסים

כוחות הצי הניגרי השתלטו על העובדים השובתים על אסדות הנפט ושיחררו את מאות בני הערובה שהוחזקו בידיהם. עד כה לא דווח על נפגעים בפעולה. הפשיטה אירעה בזמן פגישתם של נציגי ארגון הנפט עם נציגי הנהלת המתקן. "לא ברור לאן נלקחו 500 העובדים שהיו במקום", אמר סגן מזכיר איגוד הנפט במדינה.

מערכת "הארץ" מוסיפה:

מוקדם יותר דווח כי עשרות עובדי נפט בריטים ואמריקאים הוחזקו כבני ערובה בניגריה, על ארבע אסדות קידוח נפט, במרחק 40 ק"מ מחופי המדינה. הדרמה המוזרה, שנחשפה לפני שלושה ימים, הושתקה במשך 12ימים.

כמה מבני הערובה נכלאו במכלים וטולטלו מעל הים באמצעות מנופים, ועל אחרים איימו השובים במוות. ככל הנראה, מדובר בניסיון של הפועלים הניגרים השובתים להרתיע את ההנהלה. בין 97 הזרים הלכודים במקום מאז 19 באפריל, ידוע על לפחות 35 בריטים ו-21 אמריקאים. עוד כ-170 עובדים ניגרים מקומיים מוחזקים במקום.

השובתים - החמושים בגרזנים ולטענתם מחזיקים גם בחומרי נפץ - לא מאפשרים לסירות לעגון במקום וחוסמים באמצעות חביות נפט את משטחי הנחיתה למסוקים. אספקת המזון והמים הולכת ואוזלת, ובמקום נוצרה תחושה של מצור. לפי הדיווחים, לפחות שניים מבני הערובה לקו בהתמוטטות עצבים.

השובתים, החוששים כי יפוטרו, מוחים על צעדי ענישה שנקטה ההנהלה נגד חמישה מהעובדים, וכן על ההחלטה להביא אותם למקום העבודה בסירות ולא במסוקים. נציגי האיגוד המקצועי מסרו כי המשא ומתן עם השובתים נקלע למבוי סתום.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully