וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורכית בדו"חות לא מפתיעים: ההכנסות צנחו לכחצי מיליון דולר

שירלי יום-טוב

30.4.2003 / 19:19

ההפסד הנקי הסתכם ב-5.2 מיליון דולר; הקופה ירדה ב-15 מיליון דולר

למרות הקריסה בשורת ההכנסות שהציגה היום חברת אורכית , הרי שאין יותר מדי הפתעות בדו"חות של החברה. אורכית, המסתמכת כבר מספר רבעונים על ציפיות לרשום הכנסות מהחברה הבת קוריג'נט שבבעלותה, מדווחת על הכנסות של כחצי מיליון דולר בלבד לעומת 19.9 מיליון דולר ברבעון מקביל.

רכישת אג"ח שהנפיקה החברה בעבר תורמת לאורכית הכנסות מימון של 3.5 מיליון דולר ברבעון הראשון, ומסייעת לצמצם את ההפסד הנקי ל-5.2 מיליון דולר או 1.05 דולרים למניה. ברבעון מקביל הסתכם הרווח הנקי ב-1.3 מיליון דולר, או 27 סנט למניה. אורכית רכשה במהלך הרבעון כ-690 איגרות חוב, בסכום של 19.5 מיליון דולר.

אורכית רושמת הפסד תפעולי של כ-8.8 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. הוצאות המחקר והפיתוח הסתכמו בכ-4.8 מיליון דולר, לעומת 3.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

איציק תמיר, נשיא אורכית, ציין כי "אנו מתקרבים לשלב ניסויי שדה במוצרים של קוריג'נט וספדינט, ואנו מתכוונים להמשיך ולממן את שתיהן - במקביל להגברת מאמצי המכירה על ידן". קוריג'נט הודיעה לפני מספר ימים על הסכם שיתוף פעולה עם חברת ציוד התקשורת לוסנט, הודעה שתרמה לעלייה של 9% במניית אורכית באותו יום.

בינתיים, סיימה אורכית את הרבעון הראשון עם 48.7 מיליון דולר בקופה - מהם 5.8 מיליון דולר במזומן, והשאר בהשקעות קצרות טווח. לחברה גם השקעות ארוכות טווח בסך של 48.2 מיליון דולר. את 2003 החלה אורכית עם 63.7 מיליון דולר, ירידה של 15 מיליון דולר. מניית אורכית מאבדת בשעה זו 1% למחיר של 7.1 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של כ-32 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully