וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה חדה בהתקפות על עיתונאים

רויטרס

30.4.2003 / 17:55

ארגון "עיתונאים ללא גבולות" מדווח שב-2002 נהרגו 25 עיתונאים ונכלאו כ-700; קובע: אנשי תקשורת מאוימים ונחקרים גם במשטרים דמוקרטיים; קובה הוגדרה "כלא העיתונאים הגדול בעולם"

בשנת 2002 היתה עלייה חדה בהתקפות ובאיומים על עיתונאים, כך קובע הדו"ח השנתי של ארגון "עיתונאים ללא גבולות", שפורסם היום בפאריס. לפי ממצאי הדו"ח, במהלך השנה האחרונה נהרגו 25 עיתונאים וחלה עלייה של 40 אחוזים במספר העיתונאים שנעצרו. מספרם של אלה שהותקפו או קיבלו איומים - הוכפל.

"ממשלות רבות הגבירו והצדיקו את הדיכוי של האופוזיציה בשם המלחמה בטרור", קובע הדו"ח. "כתוצאה מכך, במשטרים טוטליטריים, אך גם במדינות דמוקרטיות, נעצרו, נלקחו לחקירה וקיבלו איומים עשרות עיתונאים - בשל סירובם לחשוף מקורותיהם", נכתב.

לפי הנתונים, כ-700 עיתונאים נכלאו בשנה החולפת, מתוכם 127 נשארו במעצר. לפחות 1,420 עיתונאים הותקפו, אוימו, נחטפו והוטרדו. הארגון צופה החרפה בדו"ח של השנה הנוכחית, 2003, שבה נהרגו כבר 14 עיתונאים, מתוכם 10 בעיראק.

במקביל, דיווח היום המכון לעיתונות בינלאומית, שמקום מושבו בווינה, כי בכל חודש נהרגים בממוצע חמישה עיתונאים. המכון קרא להגביר את השמירה על ביטחונם של העיתונאים, בעקבות פרסום הממצאים.

ביום שבת מתכנן ארגון "עיתונאים ללא גבולות" לציין את "יום החופש העיתונאי הבינלאומי", במהלכו יוצגו תמונותיהם של "אויבי העיתונות הגדולים בעולם". ברשימה מככבים מנהיג ליבריה, צ'ארלס טיילור, וחמישה ראשי מדינות אחרים. אירועים נוספים יתמקדו בקובה - אשר מוגדרת על ידי הארגון כ"בית הכלא הגדול ביותר לעיתונאים", יחד עם אריטריאה, בורמה וסין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully