וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המעילה ב"ידיעות אחרונות": עובדים רבים מעורבים בפרשה

אמיר הלמר

30.4.2003 / 15:26

ראש מחלקת הטלמרקטינג בעיתון, שאול כהן, נעצר בחשד שהגדיל משכורות עובדי המחלקה באופן פיקטיבי; הוא אף גבה מהעובדים את הכספים העודפים שקיבלו; בית המשפט האריך מעצרו בשלושה ימים

קבוצת עובדים ב"ידיעות אחרונות" ביצעה הונאה בהיקף של 1.3 מיליון שקל, כך עולה מבקשת המעצר של שאול כהן - ראש מחלקת הטלמרקטינג של העיתון, שנעצר הבוקר על ידי מפלג ההונאה במשטרת תל אביב. המשטרה מייחסת לכהן חשד למרמה וזיוף בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה ושימוש במסמכים מזויפים. מעצרו של כהן הוארך על ידי שופט בית משפט השלום, מוקי לנדמן, בשלושה ימים.

בבקשת המעצר נטען בין השאר כי כהן, שהיה אחראי על 130 עובדי מחלקת הטלמרקטינג בעיתון בארבע השנים האחרונות, הפעיל רשת מיומנת של עובדים שפעלו תחתיו וסייעו לו בביצוע ההונאה תוך שהוא מנצל את מעמדו הבכיר. עוד נטען כי במסגרת תפקידו היה כהן אחראי להכנת משכורות של עובדיו, וזאת בהתאם למספר המנויים שמכרו - תוך שהוא קובע את גובה העמלה שתינתן להם.

על פי החשד, כהן הכין דיווח על סכומי המשכורת המגיעים לעובדים - וכשאושר הדיווח על ידי המנכ"ל, היה כהן מעביר להנהלת החשבונות דו"ח אחר הכולל סכומים גבוהים יותר באלפי שקלים מהסכום שאושר על ידי המנכ"ל. עוד נטען כי לאחר שהמשכורות המוגדלות נכנסו לחשבונות העובדים, הם התחלקו עימו בכספים שנגנבו.

הפעיל "ראשי חוליות"

שיטה נוספת לה טוענת המשטרה היתה באמצעות דיווח כוזב על כמות המנויים שנמכרו, וזאת על מנת להגדיל את תשלומי השכר והעמלות. כמו כן נטען כי הוא מסר דיווח על העסקת עובדים שלא עבדו, והגדיל בכך את משכורתם.

במסגרת בקשת המעצר נטען, בין השאר, כי לצורך ביצוע המירמה השתמש כהן ב"ראשי חוליות" מטעמו שהיו גובים עבורו את הכספים העודפים שקיבלו עובדי מחלקת הטלמרקטינג, תוך שהפרישו לעצמם עמלות בסך עשרות אלפי שקלים.

היום, כאמור, התקיים דיון בבקשה להארכת מעצרו של כהן בבית משפט השלום בתל אביב, בטענה כי קיים חשש שישבש הליכי משפט. במהלך הדיון טען פקד ליאור רייס כי יש עשרות חשודים בפרשה, וכי יש פעולות רבות שעוד יש לבצע - ולכן יש להותיר את החשוד במעצר שבעה ימים מלאים מחשש לשיבוש הליכי משפט.

עורך דינו של החשוד, ששי גז, טען כי מרשו ידע על החשדות נגדו החל מאמצע חודש מרץ השנה, וכי "ידיעות אחרונות" פעל נגדו במסגרת הליכים אזרחיים. גז ביקש מבית המשפט לשחרר את החשוד למעצר בית, אך כאמור השופט החליט להותירו במעצר עד ל-2 במאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully