וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המבקר: שרון קידם ענייניו הפרטיים בהחלטות הממשלה

אמיר טייג

30.4.2003 / 12:48

כך אמר היום השופט גולדברג עם הגשת דו"ח מבקר המדינה; המבקר: ראש הממשלה קידם הטבה לחוכרי קרקעות חקלאיות; משפחת שרון מחזיקה בקרקעות חקלאיות בכפר מלל; ח"כ פינס: נתבע חקירה

"ראש הממשלה פעל בניגוד עניינים וקידם החלטות הממשלה בנושא החכרת קרקעות חקלאיות ובכך הפר כללים שקבעה הממשלה", כך אמר מבקר המדינה, השופט אליעזר גולדברג, ליו"ר ועדת הכנסת בעת שהגיש לו את דו"ח מבקר המדינה מספר 53, לפני שעה קלה.

לדברי מבקר המדינה, אריאל שרון פעל באופן אישי לקדם החלטה בממשלה המגלמת הטבה לחוכרי קרקעות חקלאיות ממינהל מקרקעי ישראל. החלטה זו קידמה את ענייניו הפרטיים של ראש הממשלה ושל משפחתו, כחוכרי קרקעות חקלאיות.

מרכז האופוזיציה בוועדת הכנסת המטפלת במסקנות מבקר המדינה, חבר הכנסת של העבודה אופיר פינס הודיע כי יתבע בעקבות מסקנות דו"ח מבקר המדינה מהיועץ המשפטי של הממשלה, אליקים רובנשטיין, להתחיל לאלתר בחקירה בעניין.

החלטת הממשלה שנתקבלה בעידוד אריאל שרון קובעת כי חקלאים החוכרים קרקעות ממנהל מקרקעי ישראל יורשו להקים או להפוך מחסנים ומבנים חקלאיים אחרים למבנים מסחריים ולהשכיר מבנים אלו לצדדים שלישיים. החלטה הממשלה האמורה נוגעת לאפשרות השכרה של המבנים לצד שלישי. כמו כן קובעת החלטה זו כי החקלאים לא ידרשו לשתף את מנהל מקרקעי ישראל בהכנסות שלהם מהשכרת המיבנים. אריאל שרון ומשפחתו מחזיקים בקרקעות חקלאיות בכפר מלל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully