וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

RIAA שלח אזהרות למשתמשים באתרי שיתוף קבצים

סוכנויות הידיעות

29.4.2003 / 22:50

בהודעות ששלח איגוד תעשיית התקליטים של אמריקה נאמר כי ניתן בקלות לאתר זהות המשתשמים וכי צפויים להינקט נגדם צעדים משפטיים; בית משפט: שירותי החלפת הקבצים באינטרנט חוקיים

תעשיית המוסיקה ממשיכה להיאבק בהפצה פירטית של מוסיקה באינטרנט. כמאתיים אלף גולשים שנכנסו לאתרי שיתוף קבצי מוסיקה דוגמת קאזה קיבלו היום הודעת אזהרה מטעם איגוד תעשיית התקליטים של אמריקה (RIAA) בה נאמר כי ניתן בקלות לאתר את זהותם וכי צפויים להינקט נגדם צעדים משפטיים.

מקורות בתעשיית המוסיקה אמרו כי כמיליון משתמשים נוספים צפויים לקבל הודעה דומה בשבוע הקרוב.

בהודעת ה-RIAA שקיבלו משתמשים היום נאמר "נראה כי אתה מציע מוסיקה המוגנת בחוקי זכויות יוצרים לאנשים אחרים באמצעות המחשב שלך. כאשר אתה עובר על החוק, אתה מסתכן בכך שיינקטו נגדך צעדים משפטיים. ישנה דרך פשוטה להימנע מסכנה זו: אל תגנוב מוסיקה, בין אם על ידי הצעתה לאחרים באמצעות העתקה ובין אם באמצעות הורדתה דרך מערכות שיתוף קבצים מסוג זה. כאשר אתה מציע קבצי מוסיקה במערכות אלה, אינך אלמוני וניתן לזהות אותך בקלות".

מערכת וואלה! מחשבים מוסיפה:
נראה כי ארגון ה RIAA הושפע מפסיקת בית המשפט בשבוע שעבר. בפסיקה נקבע כי חברות המפתחות תוכנות לשיתוף קבצים אינן אחראיות לגבי תוכן החומרים המועבר בהן. למרות שהפסיקה נמצאת בתהליך של ערעור, מה RIAA נטען כי זהו סימן כי המשתמשים אחראים באופן ישיר על הפרת זכויות יוצרים במידה והם מעבירים קבצים ביניהם. עד עתה ניסו ב RIAA לכוון את מאמציהם לספקי האינטרנט וחברות התוכנה, כיוון שקל יותר לפעול נגדן כחברות. ניסיון לטפל במליוני המשתמשים ברשתות שיתוף הקבצים נראה כחסר סיכוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully