וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקשיש הורשע בהתעללות מינית בבתו במשך 30 שנה

29.4.2003 / 15:46

הבת טענה כי אביה אנס אותה מגיל 14, ואיים להרוג אותה; המעשים נמשכו גם לאחר שהוריה השיאו אותה בניגוד לרצונה לגבר נכה; הפרשה נחשפה לאחר שבני אחיה התלוננו שסבם התעלל בהם מינית

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום קשיש בן 82 בהתעללות מינית בבתו במשך תקופה של 30 שנה, וכן בביצוע מעשים מגונים בשלושה מנכדיו. בקול ישראל דווח, כי בשל התיישנות העבירות הגישה התובעת, איריס שירן מפרקליטות מחוז המרכז, כתב אישום שייחס עבירות פליליות רק למעשי הקשיש שבוצעו מאז שנת 1990. עם זאת, גולל כתב האישום את הפרשה כולה.

בעדותה בבית המשפט סיפרה בתו של הקשיש, בת 57, כי מאז היתה בת 14 התפתחה מערכת יחסית מעוותת בינה לבין הוריה. לטענתה, האב אנס אותה, ואיים כי יהרוג אותה אם תחשוף את מעשיו. בהכרעת הדין נכתב, כי לאחר מעשה האונס הראשון ניסתה הבת לספר על כך לאמה, אולם האם האשימה אותה בשקר והיכתה אותה בראשה בחפצים שונים.

בעקבות המעשים ניסתה הבת, עוד בהיותה קטינה, להשתלב בחיי הקיבוץ – אך נכשלה. לאחר מכן היא ברחה לעיר אחרת והוחזרה לביתה בידי המשטרה. בגיל 18 השיאו אותה הוריה בניגוד לרצונה למכר, נכה בנפשו ובגופו, המבוגר ממנה בעשר שנים. הבת התגרשה ממנו, אולם מעשי האונס המשיכו. שלושת שופטי בית המשפט המחוזי, דוד בר אופיר, שרה דותן ושרה ברוש, הבהירו בהכרעת הדין כי הבת פיתחה תלות כלכלית ונפשית מוחלטת באביה, בעקבות שלטון האימה שהנהיג בתמיכתה הפסיבית של האם.

הפרשה נחשפה רק לאחר שבת אחיה של האשה, צעירה בת 30, אזרה אומץ וחשפה באיחור מעשי התעללות מינית שביצע בה סבה במשך שמונה שנים, מאז היתה בת 12. הנכדה סיפרה, כי הסב ניצל את ביקוריה בביתו, ואת העובדה שאישתו היתה מנתקת את מכשיר השמיעה שלה במהלך שנת הצהריים. הוא איים על נכדתו כי אם היא תחשוף את מעשיו הוא יתאבד.

בעקבות חשיפת הפרשה, התלוננו גם אחיה ואחותה של הנכדה על מעשים מגונים שסבם ביצע בהם. האח סיפר כי הסב ביצע בו מעשים מגונים במשך שנתיים, מאז היה בן 10. אחות נוספת, היום בת 25, התלוננה כי בהיותה בת 9 ביצע בה הסב מעשים מגונים.

הקשיש טען בבית המשפט כי נפל קורבן למזימה משפחתית, אך טענותיו נידחו. בשבוע הבא יושמעו הטיעונים לעונש ולאחריהם יינתן גזר הדין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully