וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גישה שיווקית חדשה בפועלים: מסלולי עמלות מותאמים ללקוח

אמיר טייג

28.4.2003 / 12:00

העמלה החודשית תנוע בין 19 שקלים עבור המסלול בשירות עצמי עד 59 שקלים עבור המסלול המורחב; יציג ללקוחות באופן שוטף גם את העלויות בשיטת העמלות הקודמת

בנק הפועלים מכריז הבוקר על שיטת שיווק וגישה חדשה בכל הקשור למבנה העמלות בסקטור הקמעונאי. מעתה, מציע הבנק ללקוחותיו הפרטיים ארבעה מסלולי שירות שונים, הכוללים את כל שירותי העמלות בתשלום אחד. כל מסלול חיוב כולל סל קבוע של פעולות בנקאיות בעלות חודשית קבועה עבור הלקוח.

הבנק מציע ארבעה מסלולים המותאמים להיקף פעילותו הבנקאית של כל לקוח ורמת השירות אותה הוא דורש. גובה העמלה החודשית הקבועה נע בין 19 שקל עבור המסלול בשירות עצמי ועד 59 שקל עבור המסלול המורחב. יש לציין כי מסלולים אלה אינם כוללים עמלות ביצוע בניירות ערך, אשר מחושבות בנפרד.

שינוי מבנה העמלות ללקוחות הוא משמעותי עבור הבנק - והוא עשוי לקבוע מגמה גם לשאר הבנקים בישראל. הפעילות הקמעונאית וזרם העמלות שהיא מייצרת היא הפעילות הרווחיות ביותר של בנק הפועלים, כמו גם של שאר הבנקים הגדולים. על פי ההערכות, מבקש בנק הפועלים לגייס לקוחות מבנקים אחרים בעזרת התוכנית החדשה.

המסלול הזול ביותר מאפשר 7 פעולות חודשיות בשירות עצמי ו-7 פעולות בהמחאות, במחיר חודשי של 19 שקל. אחריו המסלול בסיסי, שעלותו ללקוח 27 שקל בחודש, מאפשר מספר בלתי מוגבל של פעולות בשירות עצמי ובנוסף שלוש פעולות בשירות על ידי בנקאי בסניף או בטלפון ו-7 פעולות בהמחאות. שני מסלולים אלה מותאמים ללקוחות המעוניינים לבצע את מרבית הפעילות שלהם מול הבנק בשירות עצמי או שאינם נזקקים לפעילות רבה מול בנקאי.

שני המסלולים הנוספים מיועדים בעיקר ללקוחות עתירי פעילות בנקאית או לקוחות המעוניינים בגמישות באופי השירות ובמספר האינטראקציות עם פקיד הבנק. המסלול אישי מאפשר מספר בלתי מוגבל של פעולות בשירות עצמי, 7 פעולות על ידי בנקאי בסניף או בטלפון, 10 פעולות בהמחאות ובנוסף - 2 פנקסי המחאות חינם בשנה, במחיר חודשי של 38 שקל לחודש. המסלול המורחב מאפשר מספר בלתי מוגבל של פעולות, הן על ידי בנקאי בסניף או בטלפון והן בשירות עצמי, 10 פעולות בהמחאות, ובנוסף 2 פנקסי המחאות חינם בשנה ופטור מעמלת דמי אחריות בכרטיסים בנקאיים (כרטיסי אשראי, בנקט וכו') במחיר חודשי של 59 שקל.

מהבנק נמסר כי בכל המסלולים, להוציא המסלול המורחב, ישלם הלקוח על פעולות נוספות מעבר למוגדר במסלול עלות זהה של 1.2 שקלים בערוצי השירות העצמי, ו-5 שקלים על כל פעולה על ידי בנקאי. בפעולות בהמחאות, מעבר למוגדר במסלול, ישלם הלקוח 1.2 שקלים, בין אם הפעולה מבוצעת על ידי בנקאי ובין אם בערוץ השירות עצמי. עוד מבהירים בבנק כי ההצטרפות למסלולים הינה על דעת הלקוח ואינה כרוכה בתשלום. כמו כן, ניתן לעבור ממסלול למסלול מדי חודש, ללא חיוב עבור המעבר.

לדברי שלמה נחמה, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, "שיטת המסלולים נהוגה בבנקים המובילים בעולם מזה מספר שנים, בהם הפכה לדרך המקובלת לניהול הקשר השוטף עם הלקוח. אני מעריך שהשיטה תאומץ בעתיד על ידי כל הבנקים בארץ", חוזה נחמה. נחמה מציין כי בנקים בארה"ב דוגמת סיטי בנק ופירסט יוניון, רויאל בנק של קנדה, או נט ווסט באנגליה שיישמו שיטה זו רשמו כולם עלייה משמעותית בשביעות רצון הלקוחות וייעול של ממש בפעילות הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully