וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורי שגיא מבקש חנינה לנחום מנבר

28.4.2003 / 9:56

ראש אמ"ן לשעבר פנה לנשיא: העונש הנגזר עליו אל מול מעשיו ראויים לגישת בית הלל; העריך כי אם ישוחרר לא יהווה סכנה ביטחונית; מנבר נידון ל-16 שנות מאסר בשל סיוע למדינת אויב

ראש אמ"ן לשעבר, האלוף (מיל') אורי שגיא, פנה לנשיא המדינה בבקשה להעניק חנינה לנחום מנבר. מנבר הורשע ב-98' ונידון ל-16 שנות מאסר על עברות של סיוע לאויב במלחמתו בישראל, מסירת מידע לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה ומכירת ציוד ונשק לבניית מפעל לייצור נשק כימי באיראן.

שגיא, שעקב אחר פעילותו של מנבר בעת שירותו כראש אמ"ן, כתב למשה קצב: "אין מדובר באדם שכל פעילותו בהקשר עם איראן נקיה מכל חשש או טעות, אך דומה שיש כאן שימוש מוגזם, לטעמי, בנושא הביטחון, בעניינים מורכבים מאוד שמאחוריהם מניעים שאינם קשורים רק לנושא הביטחוני. כמי ששימש בתפקיד ראש אגף המודיעין וליקט מידע על אודות פעילותו, אני יכול לומר שהנושא מוכר לי בצורה ראויה".

שגיא כתב כי לנוכח הבקשה הוא סבור שמנבר חטא בעיקר ביוהרה ובחוסר תבונה, לאחר שגורמים מסוימים בקהילת המודיעין הזהירו אותו כי פעילותו אינה עולה בקנה אחד עם האינטרס של מדינת ישראל. "לעניות דעתי, הגיעה העת לשים קץ לפרשת מנבר ולהעניק לו חנינה, לא משום שהוא צדיק גמור, אלא מטעמי ה'מידתיות' כלשונו של השופט אהרן ברק שמביאה אותי לידי מסקנה שהעונש הנגזר עליו אל מול מעשיו ראויים לגישת בית הלל אשר בסמכותך. המלצתי לך, כבוד הנשיא, לשקול בחיוב לחון את נחום מנבר. נראה לי כי באם ישוחרר יהיה אפשר להבטיח שלא יהווה סכנה במישור הביטחוני", כותב שגיא.

ב"מעריב" פורסם כי פנייתו של שגיא הגיעה לאחר שידידים של נחום מנבר, בהם עו"ד גלעד חריש ופרקליטו במשפט עו"ד אמנון זכרוני, ביקשו את עזרתו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully