וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוטל טקס ה"אוסקר" של אתרי האינטרנט

רועי שלומי

28.4.2003 / 9:34

טקס ה Webby המעניק בכל שנה פרסים לאתרי אינטרנט מובילים לא יתקיים השנה. הסיבה: האטה בשוק האינטרנט ומגיפת הסארס

בוטל הטקס השביעי במספר של פרסי הוובי (Webby) המעניק בכל שנה פרסי הוקרה לאתרי אינטרנט מובילים ברחבי העולם. בהודעה שפורסמה מטעם האקדמיה למדעים ואומנויות דיגיטליות המארגנת את הטקס, נמסר כי אין סיבה לקיים את אירוע הענקת הפרסים בסן-פרנסיסקו השנה. הסיבות שגרמו לביטול הטקס הן ההאטה בשוק האינטרנט העולמי ומגיפת הסארס המונעת מרבים להגיע לאירוע. במקום הטקס הפיזי, הזוכים יוכרזו באתר האינטרנט של פרסי הוובי.

טקס הוובי אולי מוכר רק לחלק מן הגולשים אבל ברבים מאתרי האינטרנט הוא כבר בהחלט זוכה להערכה וכבוד רב. את הטקס ייסד בזמנו מגזין האינטרנט The Web וחלוקת הפרסים לאתרים החלה בשנת 97'. כיום משלב הטקס בין קולותיהם של חברי האקדמיה למדעים ואומנויות דיגיטליות לבין בחירותיהם של הגולשים עצמם. האקדמיה מורכבת מ- 300 נציגים בולטים בתעשיית הבידור והמדיה ביניהם ניתן למנות את הבמאי פרנסיס פורד קופולה, הזמר דיוויד בואי ועוד.
הטקס הצליח ליצר סביבו הילה של חדשנות ומקוריות, בעיקר בשל העובדה כי מרבית האתרים שהיו מועמדים לפרס לא היו בהכרח ממה שניתן לכנות "הזרם המרכזי" של אתרי אינטרנט. בנוסף, בחרו המארגנים בגימיק חביב שעזר לשמור על אורכו של הטקס - הגבלת נאומי הזוכים לחמש מילים בלבד.

ביטולו של האירוע מספר אולי יותר מכל את סיפורה של תעשיית האינטרנט בשנה החולפת. ב- 2001 הוזמנו לאירוע שנערך באולם מפואר בסן פרננסיקו קרוב ל- 3,100 מוזמנים. לטקס השנה הוזמנו 295 אורחים בלבד. אם תעשיית האינטרנט תמשיך לצמוח כך, בשנה הבאה יוכלו כנראה לקיים את הטקס בחצר ביתו של אחד מהמוזמנים.

האתר הישראלי היחיד שהיא מועמד אי פעם לפרס הוא אתר החדשות, תיק דבקה. האתר התמודד בשנה שעברה בקטגוריות אתרי החדשות מול אתר החדשות של ה- BBC. בטקס שנערך זכה לבסוף אתר ה- BBC.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully