וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צפון קוריאה הודתה שברשותה נשק גרעיני

25.4.2003 / 0:06

השיחות בין ארה"ב, סין וקוריאה הצפונית הסתיימו אתמול מוקדם מהצפוי; פאוול: הצדדים ישובו לבירותיהם ויבחנו את ההצעות; הזהיר: לא ניכנע לאיומים ולפרובוקציות

צפון קוריאה הודתה בשיחות עם האמריקאים כי ברשותה נשק גרעיני. עם זאת, לא דיווחה אם ערכה ניסויים בנשק. סוכנות רויטרס דיווחה, כי גורמים בממשל האמריקאי מסרו שסיומן אתמול של השיחות בין ארה"ב, צפון קוריאה וסין מוקדם מהצפוי - לא מעיד על כישלונן.

צפון קוריאה האשימה את ארה"ב ב"דרדור האזור למלחמה". ההאשמה נאמרה בניסיון להפעיל לחץ על צוותי המשא ומתן שדנו בתכנית הגרעין של קוריאה הצפונית. מזכיר המדינה האמריקאי, קולין פאוול, הודיע כי פקידים סינים ואמריקאים ייפגשו בשנית ביום שישי, ללא השתתפות הקוריאנים.

ברשת איי.אף.פי דווח כי בדבריו הזהיר פאוול את צפון קוריאה שוושינגטון לא תתייחס לאיומים שהושמעו מצידה. "צפון קוריאה לא צריכה לסיים את השיחות עם הרושם הקטן ביותר שארה"ב ושותפותיה יושפעו מאיומים או מהצהרות כלשהן, או מפעולות שלדעתה יביאו לתשומת לב לבעייתם. זו תיהיה טעות לנוע בכיוון הזה", אמר.

בתדרוך לעיתונאים, מסר פאוול כי שלושת הצדדים הציגו "עמדות מוצקות" בשיחות. "הצדדים ישובו לבירותיהם ויעריכו את מה ששמעו, יבחנו את ההצעות שהונחו על השולחו ויחליטו לאן מועדות פניהם", הוסיף. צפון קוריאה מסרה כי המצב באזור "כה מתוח עד שמלחמה יכולה לפרוץ בכל רגע, בעקבות התנהגותה של ארה"ב".

"אלו רק פגישות מוקדמות, לא היתה כוונה לפתור שום מחלוקת", אמר פאוול. "זו היתה הדרך שלנו להביא את שלושת הצדדים להחליף דיעות ולשמוע אחד את השני בנושאים שהם מקור לדאגה. הדבר היחיד שאין לגביו מחלוקת, הוא שאסור לנו להתיר לקוריאה הצפונית להמשיך בתכנית הגרעין שלה", הוסיף

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully