וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"ממשל בוש הוא אויב הסביבה"

24.4.2003 / 16:50

כך קובעים ארגוני שימור הסביבה בארה"ב לרגל יום כדור הארץ; טוענים: הממשל מאפשר לזיהום האוויר להימשך; פעולות ניקוי פסולת רעילה צומצמו; בוש: האוויר שלנו נקי מאי פעם

ארגוני שימור הסביבה בארה"ב מציינים השבוע את יום כדור הארץ כשהם מסמנים את ממשל הנשיא ג'ורג' בוש כאויב לסביבה ולבריאות הציבור. בסי.אן.אן דווח כי הארגונים נזפו בממשל ובסוכנות הגנת הסביבה, בטענה שעשו ויתורים משמעותיים לטובת תעשיות הכימיות ותעשיות האנרגיה.

ארגוני הסביבה ביקרו בחריפות את החוק שהעביר הממשל ב-31 בדצמבר 2002 בו חויבו תחנות כוח להתקין מערכות המבקרות את רמת זיהום האוויר. לטענתם, החוק החדש מכיל פרצות רבות שיאפשרו למתקנים לא לקיים את החוק ולהמשיך בזיהום. החוקים החדשים גם מיתנו את הירידה ברמות פליטת הערפיח והכספית לעומת תקופת ממשל קלינטון.

הערפיח מכיל חלקיקים המהווים חלק מהגורמים האחראים, לפי מחקרים, לעליה בשיעור חולי הסרטן באזורים עירוניים. הכספית עלולה לגרום לשורה של בעיות רפואיות למוח ולריאות. "זה פשוט גורם ליותר מקרי מוות", אמר ג'ין קארפינסקי, העומד בראש אחד הארגונים הירוקים. ארגונו של קארפינסקי פרסם דו"ח הקובע כי ממשל בוש האט בצורה משמעותית פעולות ניקוי אתרי פסולת רעילה. הדו"ח קובע שמספר מבצעי הניקוי צומצמו מ-87 בשנת 2000 ל-42 ב-2002. נתון נוסף קובע כי אחד מכל שישה אמריקאים גר במרחק בסמיכות לאתר פסולת רעילה.

ממשל בוש, מצדו, הכריז בשבוע שעבר על הצעה שנועדה לצמצם את שיעור פליטת הדיזל מחוות ומתקני תעשיה ב-90 אחוז בעשור הקרוב. אחד מראשי ארגוני הסביבה דחה את היוזמה בטענה כי גם אם תיושם, "לא יהיה בכך די כדי לפצות על הרקורד המחריד של הממשל".

הנשיא בוש אמר בהצהרה שמסר לרגל יום כדור הארץ כי מדיניות האוויר הנקי של הממשל "תקטין את הזיהום שגורמות תחנות הכוח ב-70 אחוז. שלושה עשורים מיום כדור הארץ הראשון, האוויר שלנו הוא נקי יותר, המים שלנו טהורים יותר והמשאבים הטבעיים שלנו מוגנים טוב יותר", הצהיר הנשיא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully