וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינטרנט זהב רשמה עלייה של 15% במהלך יום המסחר לשיא של שנה

שירלי יום-טוב

22.4.2003 / 22:47

המניה נסקה היום ל-4.5 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-81 מיליון דולר; מתחילת 2003 זינקה המניה בכ-300%

מניית אינטרנט זהב לא נחה לרגע מאז תחילת 2003. המניה, שרשמה היום זינוק של כ-15% במהלך יום המסחר, הגיעה לשיא של שנה - 4.5 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-81 מיליון דולר. מאז תחילת השנה, החלה המניה לנסוק תוך שהיא מרכזת פעמים רבות מחזורי מסחר חריגים ביחס לממוצע לה. מחיר המניה אליו הגיעה החברה היום מסכם עלייה של כ-300% מתחילת השנה, אז עמד מחיר המניה על 1.14 דולרים.

בחודשים האחרונים הועלו השערות רבות לסיבה לזינוקים במניה. חלקן אף הרחיקו לכת וקבעו כי לקראת המלחמה בעיראק, חיפשו המשקיעים לשים את כספם במקום בטוח, מעין מקלט, ושמה של החברה, הכולל את המילה זהב, גרר אליה כספים רבים.

בינתיים, מלוות את אינטרנט זהב בחודשים האחרונים הערכות בדבר מיזוג החברה עם ספקית האינטרנט המתחרה נטוויז'ן. אינטרנט זהב דיווחה ברבעון הרביעי של 2002 על רווח תפעולי של 8.2 מיליון שקל, שהיה גבוה בהרבה מזה של נטוויז'ן. הרווח התפעולי השנתי של אינטרנט זהב הסתכם בכ-26.9 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי המתקרב ל-20 מיליון שקל בנטוויז'ן.

מקורבים לשאול אלוביץ', בעל השליטה באינטרנט זהב אמרו לפני כחודשיים כי "לא התקיימו מגעים למיזוג אינטרנט זהב עם נטוויז'ן או עם קבוצת בזק, אך ברור כי תהיה קונסולידציה בין החברות בענף בשנה הקרובה, ואינטרנט זהב עשויה לחבור לאחת הקבוצות הכוללות את בזק או הכבלים".

הגורמים הבכירים ציינו אז כי הזינוק במחיר מניית אינטרנט זהב מאז תחילת השנה מוצדק ונבע מרכישת המניה על ידי משקיעים אמריקאים. הם שללו אז את הטענה כאילו לעליית מחיר המניה יש קשר למכירת נכסי תבל (ביניהם מכירת 46% מנטוויז'ן) כחלק ממיזוג הכבלים או לשיחות המיזוג בין ברק ונטוויז'ן, שהזמינו הערכות שווי.

הרווח הנקי של אינטרנט זהב הסתכם ברבעון הרביעי בכ-4.5 מיליון שקל - ירידה של 38% בהשוואה לרווח נקי של 7.3 מיליון שקל ברבעון הקודם. ברבעון המקביל נאמד הרווח הנקי של החברה ב-2.2 מיליון שקל. הרווח הנקי השנתי של החברה הסתכם ב-2002 בכ-20.3 מיליון שקל, בהשוואה להפסד נקי של 21.6 מיליון שקל ב-2001. ההכנסות השנתיות של אינטרנט זהב גדלו בכ-11% והסתכמו בכ-187.8 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות שנתיות של כ-169.4 מיליון שקל ב-2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully