וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיזוק לנתניהו: קיבל את תמיכתו של אלן גרינספאן בתוכנית הכלכלית

אילן מוסנאים

22.4.2003 / 10:57

לדברי נגיד הבנק הפדרלי, המודל האמריקאי הוכיח כי הגמשת שוק העבודה הביאה לגידול בתעסוקה; הציבור צריך להבין כי צמיחה במשק היא תנאי הכרחי לשיפור במצב החברתי

שר האוצר בנימין נתניהו קיבל בערב החג חיזוק חיצוני במאבק מול ההסתדרות על גורל התוכנית הכלכלית. נתניהו שוחח בטלפון עם נגיד הבנק המרכזי של ארה"ב, אלן גרינספאן, ושמע ממנו דעה חיובית לגבי התוכנית המוצעת על ידי האוצר לחילוץ המשק הישראלי מהמיתון בו הוא שרוי.

בשיחה שנמשכה כרבע שעה לערך, אמר גרינספאן לנתניהו כי על פניו התוכנית הכלכלית של האוצר נשמעת חיובית וביקש לשלוח אליו עותק מפורט של התוכנית. גרינספאן ציין כי ההצלחה של המשק ביציאה מהמיתון תלויה בהבנה של הציבור כי הצמיחה של המשק היא תנאי הכרחי לשיפור במצב החברתי.

גרינספאן אף הצדיק את דרישת האוצר להגמיש את מערכת יחסי העבודה בין העובדים למעסיקים. לדברי גרינספאן, הניסיון האמריקאי מלמד כי יתר גמישות בידי המעסיקים, בנקיטת מהלכי פיטורים של עובדים בעת הצורך, הביא דווקא לעלייה במספר המועסקים. לדבריו, המודל האמריקאי הוכיח כי כאשר המעסיק יודע שהוא אינו כבול בהסכמים ארוכים ומחייבים, הוא יהיה מוכן לקחת סיכונים ולקלוט עובדים רבים יותר.

נתניהו גם ביקש מגרינספאן חוות דעת לגבי סיכויי ההתאוששות של הכלכלה הבינלאומית, ושמע ממנו כי הוא שומר על אופטימיות זהירה לגבי יציאת המשק הבינלאומי מהמיתון בזכות סיום המלחמה בעיראק.

נציין כי ההצבעה על התוכנית הכלכלית של משרד האוצר אמורה להתקיים ביום ראשון הקרוב, למרות שהכנסת נמצאת בפגרה עד לאחר יום העצמאות.

על פי הערכות, הממשלה תקיים את ההצבעה ביום ראשון, וזאת למרות שבמגעים עם ההסתדרות לא חלה התקדמות מספקת ועדיין אין הסכמה לגבי מרבית הסעיפים. בהסתדרות, אגב, מאיימים להשבית את המשק ביום ראשון אם הממשלה אכן תביא את התוכנית לחקיקה בכנסת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully