וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קצינים ופוליטיקאים יטוסו במסוקים פרטיים

22.4.2003 / 7:52

משרד הביטחון הוציא מכרז לחברות פרטיות; המטרה: חסכון בעלויות ובתקנים בחיל האוויר; קצין בכיר: רוב הטייסים יהיו בוגרי החיל; אפשרות שגם חלק מהשמירות יועברו לחברות שמירה פרטיות


קצינים בכירים ופוליטיקאים יטוסו בקרוב במסוקים פרטיים במקום במסוקי חיל האוויר. משרד הביטחון הוציא מכרז והזמין בשבועות האחרונים תכניות עבודה למשימות ההטסה מכמה חברות פרטיות. החברה שתעמוד בתנאים תחזיק צי מסוקים, אך טרם נקבע האם המסוקים יהיו של צה"ל או מסוקים אזרחיים.

התכנית נועדה לקצץ בעלויות כספיות ובתקנים בחיל האוויר. מפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ, הוא "תומך נלהב של מדיניות ההפרטה", כך אמר קצין בכיר בחיל האוויר ל"ידיעות אחרונות". הוא הוסיף כי "את המשימות של המסוקים הקלים יכולים לבצע גם טייסים אזרחיים שיאושרו על ידי חיל האוויר. ממילא רוב הטייסים יהיו מן הסתם בוגרי חיל האוויר".

לפני כשנה הועברה האחזקה השוטפת של מטוסי הפייפר בבית הספר לטיסה של חיל האוויר לאחריותה של חברה פרטית. בחיל האוויר דיווחו כי ההפרטה חסכה כסף רב לצה"ל וסייעה לייעל את הפעילות בבית ספר. גורמים במשרד הביטחון אמרו כי "לא מן הנמנע שעם הזמן יורחב מספר היחידות שיופרטו, ולא רק בחיל האוויר".

בצה"ל בוחנים את האפשרות להפריט גם את חלק מהשמירות בבסיסי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה במרכז הארץ. כך אמר אתמול ראש אגף לוגיסטיקה בצה"ל, האלוף אודי אדם. הכוונה היא שהשמירות שמבוצעות כעת על ידי חיילים יועברו לחברת שמירה פרטית. במקביל, אמר האלוף אדם, נבחנת גם אפשרות להפריט כמה מפעלים של צה"ל וכן את יחידות מחסני החירום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully