וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"התבקשתי לצאת מהמים כי לבשתי בגד ים צנוע"

21.4.2003 / 8:27

כך טוענת תושבת בית צפפה שבילתה עם משפחתה בחמת גדר; "מנהל האתר הורה לי להתרחץ במים הקרים או לעזוב", סיפרה; סלע המחלוקת: קצין הביטחון במקום טען כי הבגד שלבשה אינו בגד ים

בני משפחה ערבית מירושלים התבקשו לעזוב את אתר הרחצה "חמת גדר" משום שקצין הביטחון טען שאם המשפחה לבשה בגד שאינו בגד ים. האשה, אם לשלושה בת 30 מבית צפפה, הגיעה עם בעלה וילדיה ביום חמישי לנפוש בחמת גדר. לאחר כשעה וחצי של רחיצה במים, ניגש אל האשה קצין הביטחון ואמר לה שעל פי תקנות משרד הבריאות היא חייבת ללבוש בגד ים.

אז החל ויכוח ארוך בין הבעל והאשה לבין קצין הביטחון, שקבע כי הבגד שלובשת האשה אינו מהווה בעיניו בגד ים. "בהתחלה חשבתי שהוא רוצה לראות את אשתי חשופה, אז ביקשתי ממנו לקרוא למישהו אחר שיגיד אם הוא חושב שזה בגד ים או לא. מנהל המקום הגיע ואמר לנו שאנחנו יכולים להיות בבריכה של המים הקרים או לעזוב את האתר, אז נסענו למקום אחר", סיפר אבי המשפחה. הוא ציין כי קיבלו את דמי הכניסה חזרה במלואם.

"מאוד נעלבנו והתאכזבנו. הילדים חיכו הרבה זמן ליום הזה. יצאנו מירושלים בשש וחצי בבוקר כדי להגיע לפני השעות העמוסות במקום. שילמנו 453 שקלים בכניסה, וציפינו ליום מהנה. במקום זה ניגש אליי הקצין ואמר לי שזה לא בגד ים בעיניו. אני אמא לשלושה ילדים, ולא מרגישה נוח ללבוש בגד ים חשוף. זה לא מקובל אצלנו, ובסך הכל רציתי להרגיש בנוח. אני מצטערת להגיד את זה, אבל אם היינו יהודים זה לא היה קורה", סיפרה האם אתמול.

"חל איסור להיכנס למים עם בגדים"

ממשרד יחסי הציבור של חמת גדר נמסר ל"מעריב" בתגובה כי "חל איסור על כניסה למרחצאות עם בגדים, ואף יש שילוט בולט על כך בפארק. הכניסה למרחצאות היא רק עם בגד ים, בין אם שלם ובין אם בשני חלקים. האשה נכנסה למים עם ביגוד מלא, עם שמלה. לאחר שהמנהל במקום העיר לה כי חל איסור להיכנס למים עם בגדים, הורידה האשה את השמלה ונותרה עם בגד אחר. למנהל שהיה במקום נראה כי הבגד השני אינו בגד ים וביקש ממנה שלא להיכנס למים עם לבוש זה. עקב כך החליטה המשפחה לעזוב, ודמי הכניסה הוחזרו לה במלואם. אם אכן חלה טעות לגבי זיהוי הלבוש, הרי שמדובר במקרה נדיר, ואנו מצטערים על כך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully