וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הגז הפלסטיני: פריצקי רוצה, שרון מסרב

20.4.2003 / 14:15

"בריטיש גז", בעלת הזיכיון על הגז מול חופי עזה, הציעה לבנות לישראל מערכת הולכה לגז טבעי בתמורה לרכישת גז פלסטיני; פריצקי התלהב והחל במו"מ; שרון מעדיף גז כחול-לבן

מחלוקת בין ראש הממשלה, אריאל שרון, לבין שר התשתיות, יוסף פריצקי (שינוי), בדבר רכישת גז טבעי מהפלסטינים, עלולה לעכב את פרויקט הגז הטבעי של ישראל.

פריצקי החל עם כניסתו לתפקיד לטפל בפרויקט הגז, ואז התברר כי מאגרי הגז של ישראל, שנתגלו מול חופי אשקלון יספיקו ל-7-8 שנים בלבד. השר יצא ללונדון ונועד עם ראשי הקונצרן הבריטי "בריטיש גז", בעלי הזיכיון על מאגרי הגז הענקיים שהתגלו מול חופי עזה.

"בריטיש גז" הציעה להקים לישראל את תשתית ההולכה של הגז הטבעי, בתנאי שישראל תרכוש ממנה את הגז הטבעי הפלסטיני. פריצקי ביקש לקדם את הרעיון, אך התברר לו כי שרון מתנגד לכך בתוקף. שרון אמר לאחרונה כי "במצב היחסים הנוכחי ישראל לא תרכוש גז טבעי מהפלסטינים".

פריצקי אמר בקול ישראל: "ראש הממשלה התבטא שהוא מעדיף בראש ובראשונה גז כחול-לבן. אין לנו מספיק גז כחול-לבן היום כדי להצדיק את הקמתה של מערכת ההולכה המוערכת ב-450 מיליון דולר, ואנחנו חייבים לדאוג לספק גז שני".

למרות עמדתו של ראש הממשלה הורה השר פריצקי לחברת החשמל להתחיל במשא ומתן עם "בריטיש גז" על הגז הפלסטיני ואחרי החג הוא ייפגש עם שרון וינסה לשכנע אותו, גם משיקולים מדיניים, כאחת המחוות כלפי הממשלה פלסטיני החדש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully