וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרץ: אין לי אמון בנתניהו

12.4.2003 / 21:11

לדברי יו"ר ההסתדרות, שר האוצר ביקש ממנו לשמור על חשאיות השיחות, אך תוכנן הודלף לתקשורת; תקף את "התנשאות" נתניהו; בשיחות אתמול הוחלט: 4 צוותים ינהלו המו"מ בין הצדדים

יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, אמר הערב בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ השני, כי אין לו כל אמון בשר האוצר, בנימין נתניהו. פרץ סיפר כי במהלך המו"מ על התכנית הכלכלית הפר נתניהו מספר פעמים את האמון בין האישים. לדבריו, נתניהו ביקש ממנו לשמור על חשאיות השיחות ביניהם, אך הוא נוכח לדעת מיד עם צאתו מפגישתם כי לכתבי העיתונות כבר הודלף תוכן השיחות.

לדבריו, לפני פגישתם במוצאי שבת שעבר נמסר לו ממשרד האוצר כי היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, יהיה נוכח בפגישה והוא התבקש שלא לפרסם עובדה זו. לטענת פרץ, הוא נדהם לגלות בצאתו מהפגישה כי כתבי העיתונות כבר יודעים על נוכחותו של רובינשטיין והם שאלו על תוכן דבריו. עוד הוא אמר כי במהלך הפגישה, נתניהו לא סיפר שבכוונתו לקיים מסיבת עיתונאים בה יאמר כי הוא לא מתכוון להיכנע לדרישות ההסתדרות. זאת בזמן שהוא ביקש מפרץ לשמור על ערוץ הידברות סודי שבוא יגיעו להסכמות. פרץ קרא בתוכנית לנתניהו לנהל "מו"מ רציני ולהפסיק עם המשחקים".

יו"ר ההסתדרות תקף את "התנשאותו של נתניהו". ואמר כי הוא "שר אוצר שמגיע בתחושה של אני ואפסי עוד". הוא הציע לשר האוצר לגבש יחד עם ראש הממשלה עיסקת חבילה במשק הנותנת "אופק כלכלי ואופק חברתי".

ההסתדרות ביקשה להקים צוות חמישי

ראשי האוצר ונציגי ההסתדרות נפגשו אתמול לדיון בסעיפים השנויים במחלוקת בתכנית הכלכלית ובקיצוצים. בפגישה השתתפו נתניהו ןפרץ.

בתום שיחה שנמשכה ארבע שעות הוחלט, כי נציגי ההסתדרות והאוצר יקימו ארבעה צוותים להמשך המו"מ. אחד הצוותים יעסוק בענייני שכר ותנאי עבודה; הצוות השני ידון במבנה ההעסקה; השלישי בענייני הפנסיה; והרביעי יבחן את משמעות השינויים המבניים במשק על זכויות העובדים.

הצדדים לא השיגו סיכום בעניין בקשת ההסתדרות להקים צוות חמישי, שידון בין היתר במימון החלופות לתכנית הכלכלית כפי שהציגה ההסתדרות. סוגיה זו תידון בשיחות בין השר מאיר שטרית לפרץ.

בשבוע שעבר הודיע פרץ על דחיית השביתה הכללית שתכננה ההסתדרות. זאת, לאחר שנתניהו הסכים שלא להגיש לכנסת את הסעיפים המתירים לממשלה להתערב ביחסי העבודה בממשק. כמו כן הופסקו העיצומים במשרדי הממשלה, ברשויות המקומיות ובטיפות החלב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully