וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו: התכנית הכלכלית - המרשם הנכון להבראת המשק

אמיר טייג

10.4.2003 / 17:25

שר האוצר: "לאחר פסח אביא את התכנית כמקשה אחת לקריאה ראשונה בכנסת ולחקיקה מהר ככל הניתן"; "לא תפקידה של ההסתדרות להציע תכנית כלכלית כשהיא עומדת בפני פשיטת רגל"

"לאחר חג הפסח אביא את התכנית כמקשה אחת לקריאה ראשונה בכנסת ולחקיקה מהר ככל הניתן", כך אמר היום שר האוצר, בנימין נתניהו, בכנס של המרכז הישראלי לניהול. "התכנית היא המרשם הנכון להבריא את המשק".

נתניהו ציין כי ייתכן שייפגש עם עמיר פרץ מאוחר יותר היום, אולם אין בכך ודאות. "לא תפקידה של ההסתדרות להציע תכנית כלכלית בשעה שהיא עומדת בפני פשיטת רגל", אמר.

"אנשים רוצים להגן על החלשים? נקצץ במסים ונוציא אותם ממעגל הקצבאות", אמר נתניהו. "התחרות ופתיחת המשק הם התורם האמיתי למשק ולא ההפגנות של ההסתדרות", הוסיף.

עוד אמר שר האוצר כי "אחרי הקריאה הראשונה נעשה את ההתאמות הנדרשות על מנת להקל על המצוקה במשק, אך תוך שמירה על מסגרת התקציב". הניצחון בעיראק משפר את המצב העולמי ובעל השלכות גיאופוליטיות חיוביות למשק הישראלי, אמר.

נתניהו פנה לסקטור העסקי וקרא לו להשקיע בארץ. "השירות הציבורי חייב להיות איתן אך אנו צריכים סקטור פרטי גדול שייצר רווחים - אצלנו האיזון בין שני הסקוטרים הופר". נתניהו אמר כי הוא צופה שמשקלו של הסקטור הציבורי בתל"ג בשנת 2003 יגיע ל-56%.

"גם הוועדים הגדולים יצטרכו לתת את חלקם. גם בעלי המשכורות הגבוהות בסקטור הציבורי יתנו את חלקם", הוסיף. נתניהו סיפר כי בכוונת האוצר להפריט את אל על, בזק, בנק לאומי ובז"ן באמצעות הבורסה, ובמקרה הצורך ייעשו שינויים מבניים בחברות לפני ההפרטה.

"אין לי ספק כי הצעדים שלנו יגרמו להפחתת ריבית בשוק המקומי", אמר נתניהו, "האשראי שקיבלנו מהפעילים במשק הוא על תנאי - ירידת הריבית ארוכת הטווח היא בציפייה לביצוע התוכנית", והוסיף כי חלק מכספי הערבויות יופנה לפרויקטים של תשתית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully