וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קפטן הצילו! - שאלות ותשובות

9.4.2003 / 10:25

הקפטן חוזר והפעם מסדר את תוכנת האימייל, מסביר על אתרים עמוסים באינטרנט וגם נותן טיפ לבעיות מעיים

קפטן שלום! שלחו לי קישור לסדרת תמונות מצחיקה ששמה "Saddam Games", אבל כעבור יומיים כשנכנסתי אליה קיבלתי את ההודעה "Bandwidth limit exceeded". מה פירוש ההודעה וכיצד נוצרה? ועוד שאלה: כשאני מופנה לעמוד אינטרנט, כיצד אפשר לשמור אותו במחשב כדי שלא אצטרך לחזור שוב ושוב לאתר? תודה,

דב

הקפטן משיב: נשמע שאתה מתאר מקרה שכמוהו יש רבים: מישהו מעלה כמה דפים מצחיקים לאתר שלו, אלה זוכים להצלחה לא צפויה, מאות אלפי גולשים נכנסים לצפות בהם, וגורמים לכך שהתעבורה לאתר עוברת את המכסה שנקבעה לו. במקרה כזה, מופיעה על מסך המחשב שלך ההודעה מהספק של בעל האתר, כי הוא אינו מוכן לאפשר כניסות נוספות לאתר.
ולשאלתך השנייה, אפשר לשמור בקלות דף אינטרנט מתוך הדפדפן, על ידי כניסה לFile\ Save As-.

הבניאס הנייד
קפטן שלום, האם תוכל להסביר דבר או שניים על המעבד Centrino שמותקן במחשבים ניידים? תודה,

דוד


הקפטן משיב: זוהי טכנולוגיה משולבת ששמה Centrino, הכוללת מעבד Intel וטכנולוגיית WLAN (רשת Wireless). השילוב הזה
855 Chipset Pentium-M מאפשר ביצועים משופרים וניצול מרבי של סוללת המחשב הנייד (55-45 דקות יותר מניידים בעלי מעבד פנטיום 4M). הטכנולוגיה הזאת פותחה ברובה בישראל, ורכיביה נקראים בשמות כמו "בניאס" ו"אודם". זה המעבד הראשון שפותח במיוחד למחשבים ניידים, ולא כהתאמה של מעבד קיים. חומר נוסף לקריאה:

http://www.intel.co.il/centrino

http://www4.tomshardware.com/mobile/20030205/index.html

טיפול נמחץ
היי קפטן, כיצד אוכל לאחד שתי מחיצות NTFS בחלונות XP למחיצה אחת?

תודה,
רונן

הקפטן משיב: אם אינך רוצה להשמיד את הנתונים שנמצאים עליהן, תיאלץ להשתמש בתוכנה מיוחדת לטיפול במחיצות. אחת כזאת, מוצלחת במיוחד, היא Partition Magic:

http://www.powerquest.com/partitionmagic

אאוטלוק מושמץ, מדור מכווץ
קפטן נועז, בעיה שאינני מצליח לפתור: בעת מעבר ממשתמש אחד לאחר
באאוטלוק אקספרס 6 התוכנה לפעמים נתקעת, ורק אתחול המחשב אפשר פתיחה מחודשת שלה. מה עושים? ועכשיו לבעיה האמיתית: איפה הימים שהקפטן היה עיתון שמספיק לכל השבוע, ולא מדורון שמסיימים בישיבת שירותים אחת?

תודה,

יואב

הקפטן משיב: אם הכוונה היא לפעולה Switch Identities, הבעיה מתועדת, מוסברת ומתוקנת במאמר הבא:

http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=274017

אם מדובר סתם במעבר מחשבון לחשבון או שהבעיה נמשכת למרות הפתרונות המוצעים בכתובת הנ"ל, אפשר לנסות לבצע את הפעולה כשתוכנת האנטי וירוס סגורה, והאופציות הבאות מבוטלות: /Background Tools\ Options וגם /MSN Messenger Tools
Maintenance\ Compact Messages in theOptions\ Automatically logon to.

ובנוגע לבעיה האמיתית: כשתגיע לגילו של הקפטן, גודלו הנוכחי של המדור יספיק לך לליווי פעילויות מעיים של שבוע שלם.

שעון קיץ גם בירושלים

לקפטן שלום, יש לי קושי כל שנה עם שעון הקיץ. אני עובד עם חלונות XP, שבה שעון המחשב מקבל תיקוני זמן משעון אטומי בארצות הברית, והשעה הנקבעת בו לאזור ירושלים אינה מותאמת לשעון הקיץ. אנא כוון אותי.

בתודה מראש,
מאיר

הקפטן משיב: אין בעיה. בתוכנת השעון האטומי שלך הגדר את אזור הזמן של מי משכנינו ששעונו מותאם לשלנו, ותיהנה בו-בזמן מהשעה הנכונה ומתחושה של מזרח תיכון חדש. כשייגמר שעון הקיץ, תוכל לחזור להגדרות ארצנו.

בזכות השדרוג
שלום לקפטן, ברשותי פנטיום 733 ,3 מגה-הרץ, 128 מגה-בייט זיכרון ראם, וחלונות 98. אף שאני משתמש בעיקר בוורד ובאינטרנט, ולא בתוכנות גרפיות או משחקים, אני מקבל הודעות שאין מספיק משאבי מערכת. מה עושים? והאם כדאי לשדרג לחלונות XP?

תודה,
אילן ממקסיקו

הקפטן משיב: הבה נתחיל מהסוף: כן, כדאי לשדרג ל- XP, והבעיה שלך היא בדיוק הסיבה לכך. לחלונות בגרסאות ME ו9x- למיניהן ניהול משאבי מסך המוגבל ל- 64 קילו-בייט, ללא קשר לכמות הזיכרון שלך. בימים שבהם ממילא לא היה אפשר לפתוח יותר משתי תוכנות בשל מחסור בזיכרון, מגבלת 64 קילו-בייט נראתה כמו תקרה שאליה לעולם לא יגיעו. כעת, כאשר אפשר לפתוח גם עשר תוכנות במקביל ללא כל בעיה, המגבלה הזאת נהפכת לבעיה אמיתית. על כן עשה עם עצמך חסד ושדרג בזריזות ל- XP.

***
רוצים לשלוח שאלה לקפטן? שילחו הודעה לכתובת:
help@haaretz.co.il***
ריכוז תשובות: ימי גליק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully