וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדרך לקונצנזוס - מאחז על שם אילן רמון

8.4.2003 / 11:34

מועצת יש"ע גיבשה תכנית מהפכנית לקירוב הציבור למתנחלים - רענון שמות המאחזים; לפי התכנית, "להתנחל בלבבות", ישונו שמות תנ"כיים לשמות פופולריים; מאחזים נוספים: בגין וגולדה

איך גורמים לישראלי להתאהב במפעל ההתנחלות? קוראים למאחז בשטחים על שם אילן רמון. כך לפחות סבורים ראשי מועצת יש"ע, שהגו תוכנית חדשנית שמטרתה לקרב אליהם את כלל הציבור. לפי התוכנית, המכונה "להתנחל בלבבות", ייקראו מאחזים בשטחים על שמות אישים הזוכים לאהדה ציבורית רחבה, כמו האסטרונאוט המנוח, ראשי ממשלה וראשי הציונות.

"מעריב" מפרסם כי השמות החדשים יוענקו למאחזים קיימים במסגרת "מתיחת פנים", שנועדה לרענן את תדמיתם כך שידברו אל כולם ולא רק אל המתנחלים. אנשי יש"ע ייאלצו להיפרד משמות כמו עשהאל, אחיה, עדי-עד וחרשה לטובת הקונצנזוס. כך יונצח שמו של רמון, שהפך עם מותו בהתרסקות הקולומביה לגיבור לאומי, במאחז קיים בשומרון שייקרא "מבוא אילן". טרם הוחלט לאיזה מאחז "יודבק" השם החדש.

אתמול פנה נציג מועצת יש"ע לאביו של רמון, אליעזר וולפרמן, והציג בפניו את הרעיון. לדבריו, וולפרמן לא הביע התנגדות, אך אמר כי עקב הפניות הרבות של גורמים המבקשים להנציח את זכר בנו, הבקשות מטופלות על ידי ועדת שרים מיוחדת. ממועצת יש"ע נמסר כי בימים הקרובים תוגש לוועדה בקשה רשמית, וכי הם מקווים שהיא תאושר.

בין האישים ששמותיהם מיועדים למאחזים החדשים בתוכנית "להתנחל בלבבות" נכללים גם ראשי הממשלה דוד בן-גוריון, גולדה מאיר, לוי אשכול, משה שרת ומנחם בגין. "מדובר במחווה של המתיישבים לוותיקי הציונות, שפעלו להקמת המדינה וביסוסה", הסביר יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully