בחירות 2001

למרות השיפור בסקרים: עדיין נשמעים קולות להחלפת ברק

הפער בין ברק לשרון עדיין נע סביב 20 אחוזים; ביילין: יש לשקול החלפתו אם לא ישתפר; בן אליעזר: האמירות הללו תוקעות לנו מסמר בגלגלים; חשש בליכוד משאננות הפעילים

12/01/2001

למרות השיפור הקל בסקרים מבחינתו של ראש הממשלה, ממשיכים להישמע הקולות במפלגת העבודה הקוראים לברק לפנות את מקומו לשר שמעון פרס. בשני העיתונים הגדולים, "ידיעות אחרונות" ו"מעריב", מוביל שרון על פני ברק בפער של 18-21 אחוז. לעומת זאת, מנצח פרס את שרון, בפער של 2-3 אחוז.

מקורביו של ראש הממשלה ממשיכים לקרוא לפרס להכריז חד משמעית על תמיכתו בברק ולהודיע כי אין בכוונתו להתמודד. אתמול אמר השר בנימין בן אליעזר כי "פרס חייב לשים קץ למסע הזה, שתוקע לנו הרבה מסמרים בגלגלים". דבריו של בן אליעזר באו על רקע מספר יוזמות פרטיות, שצוברות תאוצה בימים האחרונים מצד אנשי שמאל, שתכליתן להביא להחלפתו של ברק בפרס. פרס עצמו, שנפגש אתמול עם ברק בשובו מהודו, אמר כי אין שום ביסוס לשמועות לפיהן הוא שוקל להתמודד.

במקביל לכך, מפרסם ידיעות אחרונות כי השר יוסי ביילין, שנחשב לתומך מובהק של ראש הממשלה, אמר השבוע כי אם יימשך הפער הנוכחי בסקרים יש להחליף את ברק.

גם במטהו של יו"ר הליכוד, אריאל שרון, כבר לא כל כך שקט. במפלגה חוששים ממספר תסריטים, שיכולים בסופו של דבר להביא לצמצום הפער ואף להפסדו של שרון. החשש הראשון הוא מפני שאננות של הפעילים, עקב הפער הגדול בסקרים בין שני המועמדים, ולכן חוזרים ואומרים בכירים במפלגה כי הקרב בסופו של דבר יהיה קשה. אפשרות נוספת אליה נערכים בליכוד היא החלפתו של ברק בפרס, ו"תיק פרס" כבר הוכן לשעת הצורך. בנוסף לכך, ישנה תחושה בקרב מקורבי שרון כי הדימוי החדש והיוני שלו נסדק. הדבר נובע הן מהראיון שנתן לעיתון חב"ד, בו אמר כי ויתור כואב משמעותו לא לכבוש מחדש את שכם ויריחו, וכן מדברים שאמרו אתמול ראשי מפלגות ימניות, בהם טענו כי שרון התחייב בפניהן שלא יפונה אף יישוב.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully