וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

150 אנשי "המוסד" החליטו לפרוש

7.4.2003 / 10:22

הסיבה: כוונת האוצר לשנות את תנאי הפנסיה שלהם במסגרת התוכנית הכלכלית; העובדים הודיעו על החלטתם לראש המוסד; החשש: פגיעה קשה בפעילות הארגון

150 אנשי "המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים" הודיעו על כוונתם לפרוש מהארגון. הסיבה: כוונת משרד האוצר לשנות את תנאי הפנסיה שלהם במסגרת התוכנית הכלכלית.

ב"ידיעות אחרונות" דווח כי אלה שהחליטו לעזוב, בהם עובדים מדרגות שונות, הודיעו בימים האחרונים לראש המוסד, מאיר דגן, על החלטתם לפרוש מהארגון ללא דיחוי. ההחלטה מעוררת סערה במערכת המדינית, בשל השלכותיה על המשך הפעילות במוסד: עם עזיבה המונית שכזו, הפעילות עלולה להיפגע קשות.

התוכנית הכלכלית פוגעת באופן קשה בתנאי הפרישה של משרתי הקבע בצה"ל, תנאים הזהים לאלו של פורשי המוסד. לפי אחד התנאים, יוכלו העובדים לפרוש מיוזמתם רק בגיל 55 במקום גיל 45 כיום. שינוי נוסף שאישרה הממשלה הוא כי עובדי מוסד שיפרשו בגיל 45 לא ייהנו יותר מפנסיה תקציבית, ולא יוכלו לקבל את מלוא הסכום החודשי שהיה נהוג עד כה.

העובדים שהודיעה על פרישתם, מבקשים לנצל את תנאי הפרישה הנוכחיים ולצאת לפנסיה בגיל 45, בטרם יחולו בהם שינויים. ממשרד ראש הממשלה, האחראי לפעילות המוסד, לא נתקבלה תגובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully