וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאמצים למנוע את השביתה

6.4.2003 / 12:41

נתניהו ופרץ נפגשים היום בשנית; בפגישתם בבוקר לא הגיעו להסכמה; מחר לא יתקיימו לימודים בכיתות ז'-י"ב; הרשויות המקומיות יפסיקו תשלום משכורות לעובדי הרווחה והחינוך

יו"ר ההסתדרות עמיר פרץ ושר האוצר, בנימין נתניהו, נפגשים פעם נוספת היום בניסיון למנוע את השביתה שאמורה להתחיל ביום רביעי.

היום הסתיימה ללא תוצאות פגישתם של השניים שלא הצליחו להגיע להסכמה שתמנע את השבתת המשק. בהסתדרות אומרים, כי אם לא תבוטל ההחלטה להתערב ביחסי העבודה במשק באמצעות חקיקה תפתח שביתה כללית במשק מיום רביעי. פרץ אמר הבוקר לגלי צה"ל, כי בפגישות עם האוצר לא מועלים ברצינות הנושאים השנויים במחלוקת.

מועצת התלמידים הארצית וארגון ההורים הארצי מצטרפים למחאה על התכנית הכלכלית וישביתו מחר את לימודי כיתות ז' עד י"ב. משמעות ההחלטה היא כי היציאה לחופשת הפסח תוקדם ביום. בכך מוחים הארגונים על הכוונה לקצץ עשרות אלפי שעות לימוד במערכת החינוך.

ראשי הרשויות המקומיות הודיעו שהחל מהחודש הבא לא ישלמו משכורות לעובדי הרווחה והחינוך. בגלי צה"ל דווח, כי הצעד ננקט במחאה על התכנית הכלכלית של משרד האוצר, ובמסגרתו יעבירו הרשויות את האחריות על נושאי הרווחה והחינוך לממשלה. יושב ראש מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, אמר כי "בגלל הקיצוצים, לא נוכל יותר להיות אחראים לשירותים אלה, ומבחינתנו הם כעת נחלתם של משרדי הממשלה".


כתבי "הארץ" ראלי סער וחיים ביאור מוסיפים:

נציגי ארגוני המורים הודיעו כי לא יחלקו השבוע את התעודות לתלמידי בית הספר. התעודות נחוצות לתלמידים שסיימו בתי ספר יסודיים לשם מעבר לחטיבות ביניים, ולמסיימי כיתות ט' כדי לעבור לתיכון. ההרשמה לתיכונים ולחטיבות הביניים מותנית בהצגת ציוני התעודות. ארגון המורים העל יסודיים ימשיך בעיצומים שבהם החל בשבוע שעבר, הכוללים אי קיום אסיפות הורים, דיוני מורים ובחינות מתכונת (בחינות המגן).


אם יתממש איום השביתה, החל מיום רביעי יושבתו בתי החולים, שדה התעופה, הרכבת והנמלים. ההסתדרות מאיימת לצרף לשביתה את עובדי החברות הממשלתיות, בהם עובדי חברת החשמל, מקורות, התעשיות הביטחוניות ונמלי חיפה ואשדוד. עובדי רשות שדות התעופה ימנעו המראות של מטוסים מנתב"ג ועובדי הרכבת יפסיקו את קווי השרות חלק משעות היום. לשביתה יצטרפו גם עובדי הבנקים והבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully