וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בריטניה תשלול אזרחות של שייח מוסלמי

5.4.2003 / 8:47

השייח אבו חמזה, יליד מצרים, שיבח את פיגועי ה-11 בספטמבר והטיף נגד המערב; תקנות חדשות במדינה מתירות לשלול את אזרחותו של אדם שיש לו אזרחות נוספת, מטעמי פגיעה בביטחון המדינה

משרד הפנים הבריטי החל בהליך שלילת אזרחותו של שייח מוסלמי קיצוני שהטיף בזכות אוסאמה בן לאדן ובגנות המערב. ההחלטה באה בעקבות תקנות החדשות המסמיכות את ממשלת בריטניה לשלול את אזרחותם של אנשים בעלי שתי אזרחויות ש"פעלו בניגוד לאינטרסים הבריטיים".

דובר מטעמו של חמזה הכחיש את הדברים ואמר: "לא ידוע לי שקיבלנו מכתב כלשהו ממשרד הפנים". חמזה הצליח להרגיז בריטים רבים לאחר ה-11 בספטמבר, כשהילל בדרשותיו את בן לאדן וגינה את בריטניה, ארה"ב וישראל.

חמזה היגר ב-1979 ממצרים לבריטניה ושנתיים לאחר מכן קיבל את אזרחותו. בתחילה עבד כסדרן במועדוני לילה באזור הסוהו בלונדון, ועם השנים הפך לדמות המוסלמית השנויה במחלוקת ביותר בבריטניה. חמזה נהג להטיף באופן קבוע במסגד בצפון לונדון עד שהושעה על ידי ארגון הצדקה האחראי על המסגד.

ב-1999 נחקר חמזה על ידי הסקוטלנד יארד בחשד למעורבות טרור בתימן. הוא היה עצור במשך תקופה ארוכה אך לבסוף שוחרר מבלי שהוגש נגדו כתב אישום. בכל אותה עת טען לחפותו. שלטונות תימן דרשו את מעצרו והסגרתו בטענה כי היה קשור בניסיונות לבצע פיגועים בתחום המדינה.

היועצים המשפטיים של משרד הפנים הבריטי טוענים כי אזרחותו המצרית של חמזה מעולם לא נשללה כתוצאה מהתאזרחותו בבריטניה. אם אכן תישלל אזרחותו של חמזה מטעמי פגיעה בביטחון בריטניה, יהיה זה מקרה מבחן ראשון של התקנות החדשות. בבי.בי.סי דווח לשייח אבו חמזה, ניתנו עשרה ימים לערער על ההחלטה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully