וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק 013 מבקשת לפסול את תשדיר הפרסומת של בזק בינלאומי

רוני קורן-דינר וכתב וואלה! עסקים

3.4.2003 / 18:32

טוענת שבזק בינלאומי מטעה את הציבור בכך שהיא מציגה את השירות שלה כמהיר ביותר; בזק בינלאומי: "ההצלחה האדירה של החברה גורמת לספקיות קטנות לנסות טקטיקות שיווקיות שחוקות"

חברת ברק 013 פנתה היום לאגף הפרסומות של הרשות השנייה, בבקשה לפסול את תשדיר האינטרנט של בזק בינלאומי לשירות האינטרנט המהיר שלה שעלה אתמול לשידור, או לתקן אותו לאלתר.

לטענת ברק, באמצעות בא כוחה עו"ד ירון קופפר, התשדיר של בזק בינלאומי מטעה את הציבור בכך שהוא מציג את שירותיה של בזק בינלאומי כ"מספר אחת באינטרנט המהיר". ברק טוענת שבזק בינלאומי היא אמנם הספק בעל מספר המנויים הגדול ביותר לאינטרנט מהיר, אך שירות האינטרנט המהיר של ברק הוא המהיר ביותר. מידע זה לטענת ברק קיים ברשות בזק בינלאומי מתוקף בדיקה שהזמינה היא עצמה, ותוצאותיה התפרסמו ב"מעריב".

עוד טוענת ברק, כי בזק בינלאומי מבטיחה חבילת גלישה "מהירה פי 3 ללא תוספת מחיר", בעוד שהיא מתעלמת בתשדיר מן התשלום שנדרש כל לקוח לשלם לספק התשתית (בזק או חברת הכבלים). עלות זו נקבעת על פי מהירות החבילה אליה הצטרף הלקוח בפועל, ולכן לא ניתנת כל הטבה בעניין זה. כך למשל, אם לקוח מצטרף לחבילה בקצב של 1.5 MB ומשלם לבזק בינלאומי מחיר מופחת לפי חבילת 0.5MB - הוא עדיין נדרש לשלם לספק התשתית את מלוא המחיר הנדרש עבור חבילת 1.5 MB.

ברק מוחה גם על כך שבזק בינלאומי מסתירה לכאורה את המידע לפיו המבצע הוא לארבעה חודשים בלבד ומסתפקת בכתובית קטנה בתחתית המסך. בהקשר זה היא מציינת כי הרשות השנייה דרשה מברק להוסיף באמצעות קריינות את העובדה כי מבצע קודם שערכה ברק 013 הינו "לתקופה של חצי שנה בלבד".

בנוסף לאי הבהירות בנוגע לתקופת המבצע, מצביעה ברק על כך שבמקרה בו בזק בינלאומי מספקת ללקוח מודם, הלקוח יהיה מחויב למשך חצי שנה לתשלום עלות חבילת הגלישה המהירה ולא יוכל עם תום תקופת המבצע לעבור לחבילה איטית במחיר נמוך. כמו כן, ברק טוענת כי מבדיקה שערכה, המבצע אינו חל על כל חבילות הגלישה.

מערכת וואלה! עסקים מוסיפה:

סמנכ"ל ומנהל חטיבת הלקוחות הפרטיים בבזק בינלאומי, רמי חזן אמר בתגובה כי: "ההצלחה האדירה של בזק בינלאומי, שמסתכמת בגיוס של 114 אלף מנויי אינטרנט מהיר, גורמת לספקיות קטנות ושוליות בתחום האינטרנט המהיר בישראל לנסות טקטיקות שיווקיות שחוקות כמו 'להידבק להילת המוביל'. בזק בינלאומי אינה מתכוונת להיגרר לפרובוקציות מסוג זה וממליצה להן לנסות לתפקד בכוחות עצמן במקום להיצמד כטפיל למוביל".


** בזק בינלאומי - מבעלי השליטה בוואלה! תקשורת

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully