וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזהרת רווח לרדוויז'ן: לא תעמוד בתחזיות ותרשום הפסד תפעולי

גתית פנקס

1.4.2003 / 15:03

תפספס תחזית ההכנסות ב-14%; ההכנסות יהיו 11 מיליון דולר; תצמח השנה ב-3.9% ולא ב-15.3% כפי שקיוותה

חברת רדוויז'ן הישראלית יורה היום את יריית הפתיחה בכל הנוגע לאזהרות רווח של ישראליות מעבר לים לרבעון הראשון. יום לאחר סיום הרבעון הראשון מודיעה החברה כי לא תוכל לעמוד בתחזיות, וכי הכנסותיה ברבעון הראשון יהיה 11 מיליון דולר, וזאת לעומת תחזית מוקדמת להכנסות של 12.8 מיליון דולר (פספוס של 14%). בשורה התחתונה החברה צפויה להשיג איזון וזאת לעומת תחזית מוקדמת לרווח של 620 אלף דולר או 3 סנטים למניה.

ברבעון המקביל הכנסות החברה היו 11.6 מיליון דולר והרווח הסתכם ב-272 אלף דולר. הרבעון שעבר, שהיה יחסית מוצלח, הניב לחברה הכנסות של 13.7 מיליון דולר ורווח של 1.5 מיליון דולר ואולם החברה כבר אמרה באותו מועד כי הכנסותיה ירדו ברבעון הראשון שהוא אף חלש עונתית.

"נשמור על רווחיות תפעולית ברבעון הראשון", אמר אז גדי תמרי, מנכ"ל החברה, "ונראה שיפור במאזן. ב-2003 אנחנו רוצים להימדד על פי היכולת שלנו להשיג תוצאות אלה". ואולם, כעת, בניטרול הכנסות המימון, החברה תציג הפסד תפעולי ברבעון הראשון - שאת היקפו לא מסרה - והיא תישאר עם תזרים מזומנים חיובי, אם כי נמוך וודאי מזה של הרבעון הקודם - 1.5 מיליון דולר.

רדוויז'ן מוכרת מוצרים המאפשרים העברת קול, וידיאו ונתונים על גבי רשתות IP באמצעות חטיבת הטכנולוגיה (TBU) וחטיבת המוצרים (NBU). את האשם העיקרי לירידה בהכנסות תלתה החברה בביצועי ה-NBU בארה"ב. מכירותיה של החטיבה בשאר העולם ומכירות ה-TBU היו בהתאם לתחזיות. לרדוויז'ן יש כיום 88.4 מיליון דולר בקופה והיא נסחרת לפי שווי שוק של כ-130 מיליון דולר. את התוצאות הכספיות המלאות והסופיות היא תפרסם ב-15 באפריל.

ברדוויז'ן מאמינים כי הצמיחה תשוב במחצית השניה של השנה - מה שמצביע על הידרדרות נוספת הצפויה ברבעון השני. ההערכות שלה הן כי מכירות ה-TBU ייצמחו השנה ב-7% וה-NBU ב-3% כולל 5 מיליון דולר נוספים שיינבעו מהכנסות אחרות. ואם כך, הרי שהכנסות השנה כולה יסתכמו ב-51 מיליון דולר והרווח הנקי ב-2.9 מיליון דולר או 15 סנט למניה. יצוין, כי מדובר בפספוס של התחזיות הקודמות שהיו להכנסות של 56.6 מיליון דולר ורווח של 4.2 מיליון דולר או 21 סנט למניה.

המספרים החדשים שהחברה מספקת יצביעו על צמיחה של 3.9% תחת תחזית קודמת לצמיחה של 15.3%. "אנחנו מאוכזבים מהביצועים שלנו בארה"ב ברבעון הראשון שמנעו מאיתנו לעמוד בתחזיות", אומר תמרי בהודעת החברה, "ונקטנו בצעדי היערכות מחודשת בארה"ב שתהיה להם השפעה חיובית בהמשך. אנחנו אומנם מאמינים בצמיחה במכירות במחצית השניה של השנה, אולם רק בתחילת 2004 יורגש מומנטום חיובי יותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully