וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערוץ 10 ייסגר תוך ימים

רוני קורן-דינר

30.3.2003 / 16:01

חייב עשרות מיליוני שקלים למפיקים; בכירים בהנהלת הערוץ אומרים כי אין עוד טעם בהחזקת הערוץ באוויר, כולל חברת החדשות, לאור סירובם של בעלי המניות להשתתף במימון הערוץ

ערוץ 10 ייסגר בתוך מספר ימים; כך נודע ל-TheMarker. לאור החלטת בעלי המניות שלא להשתתף עם יוסי מימן בהזרמת המימון הנדרש בסך 20 מיליון דולר, אומרים היום גורמים בכירים בהנהלת הערוץ כי אין עוד טעם בהחזקת הערוץ באוויר ובהגדלת ההוצאות והחשיפה לחובות. זאת, למרות שההנהלה החליטה להקפיא לפי שעה את כל התוכניות, פרט לתוכניות הרכש וחברת החדשות.

מצבה של חברת החדשות של הערוץ עדיין לא ברור - עד כה התקיימו מגעים ראשוניים בלבד בין הנהלת ערוץ 10 והנהלת "חדשות ישראל", זכיינית ערוץ החדשות, במטרה להפעיל את ערוץ החדשות באמצעות חדשות 10.

בתוך כך נודע כי הערוץ חייב עשרות מיליוני שקלים למפיקים חיצוניים ולאולפנים. כך למשל חייב הערוץ כ-8.5 מיליון שקל לאולפני JCS, ועוד כ-20 מיליון שקל במצטבר לאולפני מימד ולחברות ההפקה "שי נשר" (המפיקה את "זה הזמן" עם עמנואל רוזן), "מטר פלוס" (שי ודרור), גשם תקשורת ("רמי ורד"), רפאל הפקות ("שיחה אישית עם רפי רשף"), אריק הניג ("שרה'לה לכולם") ואחרות.

כמו כן, בסוף השבוע פנתה לערוץ חברת הניהול של מכבי ת"א בכדורסל, שערוץ 10 משדר את משחקיה, והתריעה בפניו על חוב של כמה מאות אלפי דולרים. הרשות השנייה כבר הודיעה כי תפעל לחילוט ערבויות הערוץ על מנת לשלם לספקים ולמפיקים, אך ככל הנראה, אלה לא יספיקו כדי לכסות את כל החובות.

הבוקר כאמור, בתום ישיבה שהתקיימה באגף התוכניות של הערוץ, הוחלט להקפיא את כל הפקות המקור, והודעה על כך יצאה אל חברות ההפקה המספקות לערוץ שירותים חיצוניים. תוכניות הרכש של ערוץ 10 ובהן "24" ו"המורדים", ימשיכו לרוץ בינתיים. לפי שעה, הערוץ ישדר תוכניות מקור בשידורים חוזרים, ויעבור תוך כמה ימים למתכונת מצומצמת.

בין התוכניות שיוקפאו נמנות רוב התוכניות של רצועת הבוקר ואחר הצהריים, וגם כמה תוכניות פריים טיים: "הבוקר של אודטה", "אקזיט", "אבק כוכבים", "רמי ורד", "שיחה אישית עם רפי רשף" ו"זה הזמן" עם עמנואל רוזן. עוד תוכנית שהוקפאה היא הסדרה החדשה של דנה מודן ואסי כהן שהיתה אמורה לעלות לאוויר בקרוב, ופרקים רבים ממנה כבר צולמו. חלק מהמפיקים הודיעו בעצמם להנהלת הערוץ כי הם מקפיאים את המשך העבודה עד להתבהרות מצב הערוץ, ופיזרו את העובדים במערכות התוכניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully