וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כמות חברי כיתות הכוננות בחלק מיישובי הצפון תצטמצם

עודכן לאחרונה: 26.5.2024 / 22:00

צה"ל הדגיש כי הצמצום יעשה ביישובים שאינם צמודים גדר, על מנת לשמור על ייעול מערך המילואים ושמירה על אורך נשימה. בתוך כך, חברי הכיתות ישארו עם ציודם האישי, על מנת לאפשר את הפעלתם בעת הצורך מיידית. ארגון הרבש"צים: "החלטה הזויה שאין לה קשר עם המציאות"

נפילת רקטה בשלומי, 16 במאי 2024/תיעוד ברשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

צה"ל מסר היום (ראשון) כי כמות חברי כיתות הכוננות בחלק מיישובי הצפון יצטמצמו. באתר הרשמי של הצבא נימקו את ההחלטה ואמרו כי הצמצום יעשה בחלק מהיישובים שאינם צמודי גדר, ושלא יהיה שינוי בגודל כיתות הכוננות ביישובים המפונים אשר סמוכי גבול בגליל ובגולן. מצה"ל נמסר כי הוא ממשיך במאמצי הלחימה בכלל הגזרות, תוך הפעלת כוחות מילואים בהיקף מוגבר. מתחילת המלחמה וביתר שאת בחודשים האחרונים, עוסק הצבא בייעול ניצול משאבי המילואים וזמנם, על מנת לשמר אורך נשימה, כשירות הכוחות, רציפות פיקודית ועל כמות החברים בכיתות הכוננות הנמצאים בשירות מילואים פעיל בחלק מיישובי הצפון שאינם צמודי גדר.

כיתות כוננות נותרו ביישובים כדי להגן במקום התושבים שהתפנו. יואב איתיאל
"הצמצום יעשה ביישובי הצפון שאינם צמודי גדר". כיתת כוננות/יואב איתיאל

כלל חברי כיתות הכוננות ישארו עם ציודם האישי, על מנת לאפשר את הפעלתם בעת הצורך באופן מיידי. במסגרת תפיסת ההגנה האזורית, יישובי הצפון מוגנים על ידי מערכות הגנה שונות, לצד מחלקות ההגנה ופעילות שוטפת של כוחות צה"ל במרחבים השונים."צה''ל ממשיך לבחון כל העת כיצד לנהל את מערך המילואים באופן היעיל והנכון ביותר למימוש המשימות המבצעיות", נמסר.

יו"ר פורום ראשי הרשויות בקו העימות, משה דוידוביץ הגיב להחלטה לוואלה ואמר כי "אנחנו מוחים על ההחלטה הנ"ל שהתקבלה ללא כל היוועצות עם ראשי הרשויות".

ארגון הרב"שצים הארצי מבית ההסתדרות הלאומית, המאגד את הרב"שצים ברחבי המדינה מסר כי "הכתובת על הקיר ונראה שראשי מערכת הבטחון עוד לא השכילו להבין כי מדינת ישראל נמצאת בקרב על חייה. מדובר בהחלטה הזויה שאין לה אח ורע עם המציאות. במקום להוקיר ולהכיר ברבש"צים כעובדי משרד הביטחון, השר גלנט מוסיף חטא על פשע ומאשר את המחדל הזה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully