וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמוטריץ' לנתניהו: תנקוט ב-6 צעדים נגד הרש"פ - או שאפסיק את העברת הכספים

עודכן לאחרונה: 22.5.2024 / 11:48

בפנייתו כתב סמוטריץ' כי יש להעניש את הרשות על חתירתה להכרה באו"ם והמאבק המשפטי לעצירת המלחמה. שר האוצר הודיע כי לא יועברו כספי מיסים לרשות הפלסטינית. "פניתי אליך ודרשתי צעדי תגובה חריפים", כתב שר האוצר. "למרבה הצער העניין נמרח ויש מי שמנסה למסמס אותו"

סמוטריץ': אם חיזבאללה לא ייענה לדרישותינו- עלינו לצאת למתקפת נגד בעומק לבנון/מערכת וואלה

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פנה הבוקר (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו והודיע כי יש לנקוט בצעדים מיידים שיש לנקוט נגד הרשות הפלסטינית, ועד אז יעצרו העברת כספי המיסים לרשות.

בפנייתו כתב סמוטריץ' כי יש להעניש את הרשות הפלסטינית על חתירתה להכרה חד צדדים באו"ם והמאבק המשפטי שהיא מנהלת נגד ישראל בבתי הדין לעצירת המלחמה. עוד נכתב כי בדיון הייתה הסכמה רחבה בצורך לפעול באופן מידי ולא להסתפק בהחלטה הצהרתית שעברה בממשלה.

"כבר לפני שבועיים פניתי אליך ודרשתי גיבוש צעדי תגובה חריפים", כתב שר האוצר. "אלא שלמרבה הצער העניין נמרח ויש מי שמנסה כנראה למסמס אותו. קיימת דחיפות רבה לתגובה מיידית שתגבה מחיר משמעותי מהרשפ על פעולותיה, תרתיע אותה ומדינות נוספות ותעצור את הסחף.

סמוטריץ' ביקש לפעול בשישה צעדי ענישה הכוללים בנייה בהתנחלויות, ביטול המתווה הנורבגי והפסקת העברת כספי המיסים לרשות הפלסטינית.

בצלאל סמוטריץ', 5 במאי 2024. ראובן קסטרו
"כבר לפני שבועיים פניתי אליך ודרשתי גיבוש צעדי תגובה חריפים". שר האוצר בצלאל סמוטריץ'/ראובן קסטרו
  • 1. כינוס מיידי של מועצת התכנון ביו"ש לאישור של עשרת אלפי יחידות דיור בהתיישבות שבשלות לקידום מבחינה מקצועית, כולל בשטח E1.
  • 2. החלטה שתאושר כבר מחר בישיבת הקבינט על הקמת ישוב מול כל מדינה שתכיר חד צדדית במדינה פלשתינית. ע"פ הפרסומים שלוש מדינות מתעתדות להודיע היום על הכרה חד צדדית במדינה פלשתינית. הריני לעדכנך כי הנחיתי את מנהלת ההתיישבות להכין נוסח מחליטים עם שלושה ישובים אסטרטגיים ואני דורש כי החלטה כאמור תאושר כבר מחר.
  • 3. החלטה נוספת שתובא מחר לקבינט על ביטול "המתווה הנורווגי" שאושר בקבינט לפני מספר חודשים. נורווגיה היתה הראשונה להכיר חד צדדית במדינה פלשתינית היום והיא אינה יכולה להיות פרטנר לשום דבר שקשור ליהודה ושומרון. בכוונתי לחדול מהעברת הכספים אליה ולדרוש את השבת כלל הכספים שהועברו.
  • 4. קידום הצעת מחליטים לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, החלטה שאמורה היתה להתקבל מיד לאחר חג הסוכות ונדחתה בשל המלחמה שנכפיתה עלינו. ההתיישבות היא מגן ישראל וכחלק מלקחי ה - 7 לאוקטובר נדרש לחזקה, ציונית ובכדי שכפר סבא לא תהיה כפר עזה חלילה. כשר אוצר אמצא לכך את התקציבים הנדרשים.
  • 5. ביטול כלל היתרי ה-VIP של בכירי הרשות לצמיתות בכלל המעברים והשתת סנקציות כלכליות נוספות על בכירי הרש"פ ובני משפחותיהם.
  • 6.נוסף לכך הריני להודיעך כי אין בכוונתי להעביר עוד את כספי הסילוקין לרש"פ, מכאן ועד להודעה חדשה, וכמו שהודעתי לך במכתבי לפני שבועיים, אין בכוונתי להאריך את השיפוי לבנקים הקרוספונדנטים בסוף החודש הבא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully