וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכתב הרמטכ"ל ליום השואה: "כשלנו בראשית המלחמה. נושאים את האחריות להמשיך ולהילחם"

עודכן לאחרונה: 5.5.2024 / 7:08

בצל המלחמה בעזה, הלוי התייחס למקומו של צה"ל על ההגנה על העם היהודי בראי ההיסטוריה. "אנו נלחמים לזכר ששת המיליונים שלא יכלו להגן על עצמם", טען במכתב שמיען לכל משרתי הצבא. "לא עוד אומה ללא כוח מגן - אלא כזו שבשורותיה גיבורים וגיבורות הנלחמים יחד כתף אל כתף"

בווידאו: הרמטכ"ל ברצועת עזה/צילום: דו"צ

"מדינת ישראל קמה, בין היתר, בזכותם של לוחמות ולוחמי כל הדורות, שהיו מוכנים למסור נפשם למענה. בימים אלה אנו מצויים במלחמה אשר בראשיתה כשלנו במשימתנו ואיבדנו רבים ורבות - אזרחים, חיילים, חברי כיתות הכוננות ואנשי כוחות הביטחון וההצלה. חיים שלמים שנגדעו באיבם, במלחמה שגם היא נכפתה עלינו ביד אויב נפשע שקם עלינו לכלותינו" - כך פתח הרמטכ"ל הרצי הלוי מכתב ששלח היום (ראשון) לכל משרתי צה"ל, לרגל יום השואה, שיצויין הערב ומחר. "אך הפעם אנו שונים. תמורה התחוללה בעם היהודי. מעם חסר קול וחסר הגנה, לעם שנושא באחריות לגורלו, נלחם ומבטיח - לעולם לא עוד".

"לא עוד מגן דוד כאות קלון - כי אם סמל על דגל הלאום המתנוסס בגאווה. לא עוד עם מפורד חסר בית ונרדף בגלות - כי אם עם חזק ועצמאי המאוחד בארצו ובמולדתו. לא עוד אומה ללא כוח מגן - כי אם אומה אשר בשורותיה גיבורים וגיבורות הניצבים זקופים וגאים ונלחמים. יחד כתף אל כתף כחלק מצבא ההגנה לישראל", המשיך הלוי במכתבו.

הרמטכ"ל על חודש הרמדאן: הכוחות דרוכים בכל הזירות. דובר צה"ל
הרמטכ"ל על חודש הרמדאן: הכוחות דרוכים בכל הזירות/דובר צה"ל

"אנו נלחמים לזכר ששת המיליונים אשר לא יכלו להיאבק באויב שקם להשמידם; עבור בני עמנו שהביטו
באימה ובחוסר אונים מבעד לגדרות התיל; למען אלה אשר לא הניחו לגורלם להיחרץ בידי הצורר הנאצי,
אחזו בנשק ונלחמו על חייהם ועל חיי עמם בכל כוחם, מלחמת מעטים מול רבים בקומה זקופה; ובשמם של מי שהצליחו להינצל מהתופת הגרמנית וגייסו את שארית כוחם כדי לקחת חלק בהקמת מדינה לעם היהודי".

הרמטכ"ל סיכם: "בשעה שאנו נלחמים את מלחמתנו הצודקת יהא זיּכרון זה מקור כוחנו, ותזכורת לחשיבות קיומו של כוח מגן לעמנו. אנו נושאים על כתפינו את האחריות להמשיך ולהילחם למען חירותו של עם ישראל, ולהבטיח: לעולם לא עוד!".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully