וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החלטת בג"ץ יוצאת לפועל: צו ראשון נשלח לתלמידי ישיבות

עודכן לאחרונה: 2.4.2024 / 10:49

צו הראשון נשלח בשנית לתלמידי ישיבה שכבר קיבלו דחיית שירות, כך על פי מידע שהגיע לידי לוואלה!. שליחת המסמכים מגיעה בהמשך להחלטת בג"ץ האוסרת על הממשלה לבצע העברות כספים עבור תלמידי מוסדות תורניים שלא קיבלו פטור או דחייה משירות צבאי ולא התייצבו לגיוס

חרדים הגיעו לבקום לקבל פטור - רגע לפני פקיעת חוק הגיוס/לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

החלטת בג"ץ יצאה היום (שלישי) לפועל, כשצו ראשון נשלח לתלמידי ישיבות, כך על פי מידע שהגיע לידי לוואלה!. הצו הראשון נשלח בשנית לתלמידי ישיבה שכבר קיבלו דחיית שירות ובגלל החלטת בג"ץ פג התוקף של דחיית השירות.

שליחת צווי הגיוס לתלמידי הישיבות מגיעה בהמשך להחלטת בג"ץ להוציא צו ביניים דרמטי, האוסר על הממשלה לבצע העברות כספים לצורך תמיכה במוסדות תורניים, עבור תלמידי מוסדות תורניים שלא קיבלו פטור או דחייה משירות צבאי ולא התייצבו לגיוס החל מאתמול.

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, טענה כי בהיעדר חוק גיוס, על המדינה להיערך לגייס חרדים ולהפסיק לתקצב את הישיבות. תשובתה, כתבה בהרב מיארה: "בהיעדר החלטת ממשלה, לא יהיה עוד מקור סמכות חוקי המאפשר הימנעות גורפת מהליכים לגיוס בני הישיבות. כלל גורמי המדינה המוסמכים יהיו מחויבים לפעול בקשר להליכי הגיוס בהתאם לדין".

צו גיוס שנשלח לתלמיד ישיבה בעקבות החלטת בג"ץ על גיוס חרדים החל ב-1 באפריל

2 באפריל 2024. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
צו גיוס שנשלח לתלמיד ישיבה שקיבל בעבר דחיית שירות./תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

כמעט 3 שעות: חרדים חסמו כביש בעקבות החלטת בג"ץ

אמש, קבוצת מפגינים חרדים מהפלג הירושלמי חסמו את כביש 4 במחאה על הקריאות לשוויון בנטל, ביום שבו פגה הוראת השעה שמאפשרת לפטור חרדים מגיוס לצבא.

המפגינים קראו "לעשות הכל למנוע גיוס חרדים", והחזיקו בשלטים כמו "לכלא ולא לצבא" ו"נמות ולא נתגייס". פקקי תנועה כבדים נרשמו במקום, והמשטרה הצליחה לפזר את ההפגנה אחרי קרוב ל-3 שעות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully