וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בפעם השנייה בתוך שבוע: רעידת אדמה בעוצמה 3.2 הורגשה בשומרון ובבקעת הירדן

מערכת וואלה! חדשות

עודכן לאחרונה: 28.3.2024 / 20:10

המכון הגיאולוגי אישר את הדיווחים שלפיהם רעידה פקדה את האזור. גם ברשות הפלסטינית דווחו שהרעידה הורגשה. ביום שבת הורגשה רעידה בעוצמה של 3.4 באזור חיפה. במשטרה הזכירו: במקרה של רעידה על השוהים במבנה לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן: יש להיכנס לממ"ד

בווידאו: רעידת אדמה, כפר יונה, 22 בפברואר 2203/מערכת וואלה!

המכון הגיאולוגי הודיע הערב (חמישי) שרעידת אדמה בעוצמה 3.2 הורגשה במזרח השומרון. הרעידה הורגשה גם בבקעת הירדן, על פי דיווחי תושבים. גם ברשות הפלסטינית התפרסמו דיווחים על הרעידה. מדובר ברעידה השנייה בעוצמה דומה במהלך השבוע הנוכחי. ביום שבת הורגשה רעידה בעוצמה של 3.4 באזור חיפה. "החלונות הגדולים נקשו ורעדו", סיפר אחד מתושבי חיפה. גם בבית השיטה דווחו תושבים שהרעידות הורגשו. במכון הגיאולוגי אישרו שרעידת אדמה בעוצמה 3.4 פקדה את האזור.

בישראל מתרחשת רעידת אדמה גדולה כל מאה שנים, הפעם האחרונה היתה ב-1927. בקרב מומחים יש הסכמה שרעידת אדמה גדולה וחזקה שתתרחש בישראל היא רק עניין של זמן - כשהשאלה היא בעיקר מתי ועד כמה חזקה תהיה. רעידת האדמה היום מגיעה כשבועיים אחרי שרעידת אדמה בעוצמה 3.8 פקדה את טבריה ויישובים נוספים בצפון הארץ. ניסיון העבר מלמד כי פעמים רבות קדמו לאירועים גדולים בתחום זה שורה של רעידות מקדימות קטנות יותר.

הצגת מערכת 'תרועה', המערכת החדשה המתריעה מפני רעידות אדמה בישראל, המכון הגיאולוגי, ירושלים. יואב איתיאל
הצגת מערכת 'תרועה', המערכת החדשה המתריעה מפני רעידות אדמה בישראל, המכון הגיאולוגי, ירושלים/יואב איתיאל

בעקבות הרעידה הקודמת, משטרת ישראל מזכירה את ההנחיות להתנהגות נכונה בזמן רעידת אדמה בעת קבלת התרעה על רעידת אדמה או כאשר מבחינים בסימנים של רעידת אדמה:

השוהים במבנה - אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה תוך שניות ספורות, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים, או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת עד ליציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לשבת בפינה פנימית של החדר או תחת רהיט כבד ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

השוהים בחוץ - יש להישאר בשטח הפתוח ולהתרחק ממבנים, מעצים, מכבלי חשמל ומפריטים שעלולים ליפול ולסכן אתכם.

הנוסעים ברכב - יש לעצור את הרכב בצד הדרך לחכות בתוכו עד שרעידת האדמה תיפסק. יש להימנע מעצירה מתחת לגשר או על מחלף.

השוהים בקרבת חוף הים - יש להתרחק מחוף הים קילומטר אחד לפחות מחשש שיגיע צונאמי ויציף את החוף. אם לא ניתן לעזוב את אזור החוף, יש לעלות לקומה רביעית ומעלה של בניין קרוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully