וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאורך 1,200 קילומטר: משלוחי המנות שעושים את דרכם לחיילים היהודים בגבול אוקראינה

עודכן לאחרונה: 20.3.2024 / 23:16

הארגון המאגד בתוכו כ-180 קהילות במדינה חילק משלוחים לחיילים שמוצבים במחוזות דונייצק, לוגנסק וחרקוב. בנוסף, נשלחו מגילת אסתר, אוזני המן ומוצרים נוספים. כמו כן, קריאות מגילה יערכו בכמה נקודות בחזית. יו"ר הפדרציה, הרב סטמבלר: "עושים מאמץ להביא את שמחת החג"

אחרי פעילות ממושכת שנערכה מאחורי הקלעים משך כמה חודשים, 'פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה' (FJCU) - ארגון הגג המאגד את 180 הקהילות בכל רחבי המדינה, הודיעה היום (רביעי) כי החלה בחלוקה של למעלה מ-1,000 משלוחי מנות מהודרים לחיילים יהודים המשרתים בצבא אוקראינה ומוצבים במחוזות דונייצק, לוגנסק וחרקוב - לאורך יותר מ-1,200 קילומטרים של החזית הקשה.

מדובר בפרויקט מורכב, הן בשל איסור הגישה לאזרחים לחזית והן בשל הפרוצדורה המורכבת הקשורה בהרכבת רשימת החיילים לפי הפלוגות והגדודים השונים, אבל בסופו של דבר הגיע האישור מקייב, ומשלוחי המנות יצאו כאמור לשטח, לקראת חלוקתם לחיילים בימים אלו.

חלוקת משלוחי מנות לחיילים יהודים המשרתים בצבא אוקראינה. FJCU, אתר רשמי
חלוקת משלוחי מנות לחיילים יהודים המשרתים בצבא אוקראינה/אתר רשמי, FJCU

מי שאחראי על החלוקה הוא הרב יעקב סיניאקוב המומנה מטעם הפדרציה על הפעילות השוטפת במשך כל השנה עם חיילים יהודים שגויסו לצבא, כאשר לצורך חלוקת משלוחי המנות בנקודות השונות הוא נעזר בשמונה מתנדבים שמתחלקים לזוגות ומסתובבים בגזרות.

נוסף לחלוקת הערכות המהודרות הכוללות מגילת אסתר מהודרת עם תרגום אוקראיני, אוזני המן, שוקולדים, חטיפים ומיני מאפה ואפילו וודקה בייצור מקומי של 'ליין' מיוחד לחג הפורים, אמורות להיערך 'קריאות המגילה' לחיילים בכמה נקודות בחזית במהלך החג עצמו.

חלוקת משלוחי מנות לחיילים יהודים המשרתים בצבא אוקראינה. FJCU, אתר רשמי
חלוקת משלוחי מנות לחיילים יהודים המשרתים בצבא אוקראינה/אתר רשמי, FJCU

במקביל, בנוסף לחלוקת הערכות לחיילים, בשבוע שעבר סיימה הפדרציה את חלוקתם של 40,000 משלוחי מנות ל-180 הקהילות היהודיות בכל רחבי המדינה. בערים המרכזיות נערכה חלוקת המשלוחים בשיתוף פעולה עם שלוחי חב"ד המקומיים המכהנים כרבני הערים, וביישובים קטנים יותר הובאו המשלוחים לבתי הכנסת או למרכזים הקהילתיים וחולקו על ידי מתנדבים ליהודים המתגוררים בהם.

כמו כן שלוחי חב"ד, בתמיכת הפדרציה יקיימו את הוראת הרבי מליובאוויטש לערוך 'פרסומי ניסא' בצורה הגדולה ביותר ויערכו קריאות מגילה בקרוב ל-60 ערים ויישובים באוקראינה. "קריאות מגילה רבות יערכו לא רק בערים בהם מתגוררים השלוחים אלא גם בערים סמוכות בהן יש קהילות יהודיות גדולות, כל זאת כדי להביא את מצוות החג ואת שמחת החג לכמה שיותר יהודים".

חלוקת משלוחי מנות לחיילים יהודים המשרתים בצבא אוקראינה. FJCU, אתר רשמי
חלוקת משלוחי מנות לחיילים יהודים המשרתים בצבא אוקראינה/אתר רשמי, FJCU

יו"ר הפדרציה, הרב מאיר סטמבלר, אמר: "בחודשים האחרונים התגברו ההפצצות על ערי אוקראינה, אך למרות זאת אנחנו כאן למען כל יהודי ויהודיה ברחבי אוקראינה - במאמץ להביא אליהם את דבר החג ואת שמחת החג. יחד עם בני ישראל, בכל מקום, אנו תפילה כי עוד לפני החג נזכה לחגוג את נס הפורים של דורנו - בגאולה האמיתית והשלימה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully