וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהומה במהלך בחירת המחליף לגילה גמליאל

גיל חורב

21.3.2003 / 18:19

שגיב אסולין שנבחר כיו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית - מקורב לגמליאל; מספר ראשי אגודות עזבו הישיבה במחאה: "היא ניסתה לשנות חוקי התקנון"; גמליאל: הם לא מקבלים הכרעה דמוקרטית

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון, שגיב אסולין, נבחר היום לראשות התאחדות הסטודנטים הארצית בישיבה מיוחדת שערכו ראשי אגודות לצורך בחירת מחליף ליושבת ראש הפורשת, חברת הכנסת גילה גמליאל. ראשי אגודות שנכחו בישיבה הביעו זעם על הליך בחירתו של אסולין ועזבו את הישיבה באמצע.

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, אסף זילכה, סיפר לוואלה! חדשות, כי הוא ומרבית יושבי הראש החברים בהתאחדות עזבו את הישיבה באמצע וכי הם לא מכירים בבחירתו של אסולין. עוד הוא אמר כי בכוונתם להיאבק בה בדרכים משפטיות. "שגיב אסולין נבחר בנוכחותם של שמונה יושבי ראש בלבד מתוך 26" הוא הוסיף.

לדבריו, יושבת הראש היוצאת, חברת הכנסת גילה גמליאל, עשתה מחטף כשניסתה להעביר החלטה לפיה תקופת הכהונה של יושב הראש שייבחר להחליפה, תהיה לשנה במקום לחצי שנה כפי שקובע התקנון. "היא הביאה עמה יועץ משפטי שנתן הסבר לא משכנע וחשבה שזה יספיק", אמר.

חוקת האגודה קובעת כי כל שינוי של הליך הבחירות צריך להיקבע על ידי כל יושבי הראש של האגודות ברחבי הארץ, שבועיים מראש ועל פי החלטת רוב. "היא לא הודיעה לאף אחד שתקופת הכהונה תהיה ארוכה יותר ממה שקובע התקנון, ולא הביאה זאת לבחירה".

"נכון לעכשיו ההתאחדות מפורקת"

שגיב אסולין החליף את גמליאל בראשות אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון וגם שם זכה להתנגדות עזה. סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון הגיעו היום לישיבת ראשי האגודות כדי להתלונן על השחיתות לכאורה של אסולין, וקראו ליושבי הראש לא לבחור בו. לדברי זילכה, זו הפעם הראשונה מאז הקמת התאחדות הסטודנטים, שבאופן וולנטרי מגיעים סטודנטים מהשורה המנסים להשפיע על החלטות ההתאחדות. "נכון לעכשיו ההתאחדות מפורקת", הוסיף.

המועמד המתחרה, גיא אליהו מהמכללה למנהל, המכהן כסגן יושב ראש התאחדות הסטודנטים הארצית, סירב אף הוא לקבל את המחטף, יצא החוצה וכלל לא נכח בהצבעה.

בגלי צה"ל דווח שגמליאל דחתה את האשמות ראשי האגודות ואמרה כי מספר ראשי אגודות תמכו במועמד מתחרה ולא קיבלו את ההכרעה הדמוקרטית. באשר לתקנון היועץ המשפטי, אמרה גמליאל, כי חברי ועדת הביקורת של ההתאחדות הם המוסמכים היחידים לקביעת הפרשנות של התקנון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully