וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הגעתם לעבודה בלי מסכה? תחזרו הביתה

21.3.2003 / 11:24

לפי חוק ההתגוננות האזרחית רשאי מעביד לשלוח את העובד להביא את ערכת המגן; המעסיק מחוייב לדאוג למיגון חדר; הצעת חוק: מי שייעדר מעבודתו לאחר שהוכרז מצב חירום - לא יפוטר

הגעתם למקום העבודה ללא ערכת המגן? עברתם על חוק ההתגוננות האזרחית. במילים אחרות, המעביד רשאי לשלוח אתכם הביתה להביא את המסכה. יחד עם זאת, גם המעביד צריך להקפיד על מילוי חובותיו כפי שנקבעו על ידי מערכת הביטחון.

עו"ד נחום פיינברג, מומחה לדיני עבודה, הסביר ל"מעריב" כי על המעביד להעמיד לרשות עובדיו לחדר אטום או מקלט. במידה שאמצעי המיגון אינם קיימים העובד רשאי לסרב להגיע לעבודה.

עוד בענייני תעסוקה ומלחמה: המורים שלא הגיעו אתמול לעבודתם עברו על החוק, שכן הסמכות לבטל את הלימודים שמורה לצה"ל. לעומתם, הורים שלא הגיעו לעבודה ובחרו להישאר עם ילדיהם בבית לא עברו על החוק, אך אינם זכאים לשכר וההיעדרות תחושב כיום חופש. זאת, מאחר שעדיין לא הוכרז מצב חירום המצדיק היעדרות.

בהצעת חוק שהגיש בימים האחרונים שר העבודה והרווחה, זבולון אורלב, נקבע כי עובד שלא יגיע לעבודה לאחר שיוכרז מצב חירום - לא יפוטר. מי שמחוייבים להגיע לעבודתם, למרות החוק, הם עובדים במפעלים חיוניים או כאלו שמעבידם דאג להשגחה על ילדיהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully