וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גלנט במכינת עלי: "אתם ההוכחה שאפשר לאחוז בנשק ביד אחת ובספר לימוד ביד השניה"

עודכן לאחרונה: 6.3.2024 / 16:45

שר הביטחון ביקר במכינה הקדם צבאית בהתנחלות, והשווה בין תלמידיה, בני הציונות הדתית, ולבין תלמידי הישיבות החרדים שלא מתגייסים. "הלימוד והלחימה הם שני מקומות שמבטיחים את עתידנו, ובשניהם יש גם ערבות הדדית"

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע היום (רביעי) לביקור במכינה הקדם צבאית "בני דוד" ביישוב עלי. שר הביטחון נפגש עם רבני המכינה אלי סדן ויגאל לוינשטיין, ועם ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ. הוא אמר לתלמידי המכינה כי הם "ההוכחה שאפשר לאחוז בנשק ביד אחת ובספר לימוד ביד השניה".

שר הביטחון שמע על בוגרי המכינה שנפלו במלחמת "חרבות ברזל", ושוחח עם הרבנים על חשיבות הגיוס לצה"ל, ועל היכולת לשלב את לימוד התורה עם שירות משמעותי בצה"ל.

שר הביטחון גלנט אמר בפני תלמידי המכינה: "אני פוגש את תלמידי המכינה פעם אחר פעם בעזה ובח'אן יונס, בצפון וביהודה ובשומרון וגם במקומות אחרים במבצעים הכי סודיים של מדינת ישראל. אני חושב שיש פה רוח מיוחדת, אבל הרוח הזאת גם כרוכה בתשלום מחיר כבד, שמצד אחד - מעורר גאווה, ומצד שני - יש בו מימד של כאב וסבל שהם בלתי רגילים, למשפחות וגם לתלמידים ובוודאי לרבנים, זה לא דבר של מה בכך".

שר הביטחון יואב גלנט ביקר במכינה הקדם צבאית ״בני דוד״ ביישוב עלי, 6 במרץ 2024. אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון יואב גלנט ביקר במכינה הקדם צבאית ״בני דוד״ ביישוב עלי, 6 במרץ 2024/משרד הביטחון, אריאל חרמוני

"החמאס לא יכול להמשיך להתקיים כגוף שלטוני ולא כגוף צבאי. אנחנו נרדוף אחריהם בכל מקום, בכל רחבי יו"ש, במזרח התיכון - בכל מקום. לא משנה אם זה מחבלים שהולכים עם מדים ונשק, או כאלו שלובשים בחליפות ומתיימרים להיות מדינאים - כולם. הגוף הרצחני הזה שקוראים לו חמאס יירדף על ידי מדינת ישראל- לוחמיה, בכל מקום, בכל דרך. אנחנו נמצאים בסיומה של תקופה ובתחילתה של תקופה - התוואי שאנחנו נניח בימים אלה יהיה זה שיוביל אותנו שנים קדימה - והאופן שבו נחיה במזרח התיכון".

"במקום הזה מתקיים משהו נוסף - אנחנו נמצאים בבית המדרש, ואני חושב שאמונה ולימוד התורה, זה מהיסוד החשוב ביותר של עם ישראל, וכשאני רואה שזה מתקיים לצד הצטיינות דומה בשדה הקרב, אני רוצה לומר לכם שאני כשר הביטחון גאה בכך שיש חיילים כמוכם בצה"ל כאלה שאוחזים בנשק ביד אחת, ולומדים מהספר ביד השנייה. אני חושב שהדבר הזה משקף דבר מאוד עמוק של חיבור של אמונה ושל יכולת".

"הלימוד והלחימה הם שני מקומות שמבטיחים את עתידנו, ובשניהם יש גם ערבות הדדית. היכולת להמשיך ללמוד ומצד שני להיות מסוגלים להגן על מדינת ישראל ועל מה שיש לנו, היא ההוכחה שללא קיום פיזי אין קיום רוחני, זה נכון ברמת הפרט וזה נכון ברמת העם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully