וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בלילה שלפני המתקפה: בישראל זיהו מאות טלפונים עם סים ישראלי שהופעלו ברצועה

עודכן לאחרונה: 26.2.2024 / 16:40

בלילה שבין ה-6 ל-7 באוקטובר, שעות לפני מתקפת חמאס על יישובי הדרום, בישראל זיהו מאות טלפונים עם סים ישראלי. האירוע נחשף מוקדם יותר היום, כשבוואלה! פורסם כי האלוף במיל' ישראל זיו איים בתביעה נגד ערוץ 14 בגין "פרסום מטעה מכוון". דובר צה"ל: "פרסום שקרי"

חיסול מחבלים מטווח קצר ואיתור משגר רקטות במעבדה רפואית/דובר צה"ל

בלילה שבין ה-6 ל-7 באוקטובר, שעות לפני מתקפת חמאס על יישובי הדרום, בישראל זיהו מאות טלפונים עם סים ישראלי שהופעלו ברצועה. האירוע נחשף מוקדם יותר היום, כשבוואלה! פורסם כי האלוף במיל' ישראל זיו איים בתביעה כנגד ערוץ 14 בגין "פרסום מטעה מכוון".

זאת, לאחר שבמהלך התכנית "ריקלין ושות'", טענה חברת הפאנל עו"ד ימית ינאי מלול כי ב-7 באוקטובר, בחצות, 1,000 מחבלי נוחבה הכניסו כרטיסי סים ישראליים למכשירים הניידים שלהם. לפי מלול, ישראל זיו אישר זאת בכנס לפני כחודש, ואף טענה כי הרמטכ"ל ידע על האירוע, וכי הדרג המדיני לא עודכן. זאת, במסגרת הניסיונות בערוץ, הידוע כמזוהה עם ראש הממשלה נתניהו, להראות כי הדרג הצבאי הכיר סימנים מקדימים למתקפת חמאס בליל המתקפה, וכי הדרג המדיני עודכן רק לאחר שהחלה המתקפה.

בשידור תהו מלול והמנחה ריקלין, כיצד לא מתחקרים את הפרסום הזה, ואילו במקביל "מתעסקים בתא"ל ברק חירם, שהורה לירות או לא לירות פגז על בית בבארי שבו הוחזקו בני ערובה".

פעילות צה"ל בקו הגבול ישראל- עזה. 18 בינואר 2024. אבי רוקח
רצועת עזה, ארכיון/אבי רוקח
אלוף במיל' ישראל זיו. צילום מסך מתוך חדשות 12, אתר רשמי
אלוף במיל' ישראל זיו/אתר רשמי, צילום מסך מתוך חדשות 12

זיו שיגר מכתב באמצעות עורך דינו למנכ"ל הערוץ, למנחה ריקלין ולעו"ד מלול, בה דרש כי הערוץ יפרסם הבהרה חד משמעית. "אמירתה זו אינה נכונה בלשון המעטה, ומייחסת למרשי אמירה בנוגע ליידוע הרמטכ"ל או הדרג המדיני את דבר אירוע הדלקת נדידה וכניסת סימים של טלפונים ניידים של מחבלי הנוחבה לרשת הישראלית, שעה שפני הדברים שונים בתכלית", נכתב במכתב שנשלח מטעם זיו. "יודגש כי מרשי מעולם לא התייחס ליידוע הרמטכ"ל או ליידוע הדרג המדיני, ומכאן שהאמירה שיוחסה לו נעדרת כל בסיס אינה נכונה ומטעה. מדובר בפרסום הלוקה בתיאור שאינו אמת בדרגה קיצונית במסגרת התוכנית, העושה עוול למרשי המייחס לו אמירה שלא נאמרה כלל, ומסתמכת על אמירה שלא נאמרה בדבר העברת מידע, בכוונה לייחס ידיעה לרמטכ"ל, וכל זאת שעה שטענה זו להעברת מידע לא אירעה ולא היתה בידיעת מרשי וממילא לא נאמרה".


מדובר צה"ל ודוברות שב"כ נמסר בתגובה: "הפרסום אודות 1,000 סימים ישראלים שנדלקו בו זמנית - שקרי ורחוק מהמציאות. בפועל התקבל צבר סימנים מעידים שכלל בין היתר השמשה של עשרות בודדות של סימים, אשר נדלקו באירועים קודמים בעבר. בהתאם לכך נדרכה המערכת ובוצעו פעולות מודיעיניות ואופרטיביות בשטח.

"כפי שפורסם בעבר, בליל ה-7.10 התקבלו סימנים מעידים בגינם התקיימו הערכות מצב ובהתאם לכך התקבלו החלטות אופרטיביות. הסימנים המעידים מבוססים על מגוון כלים ויכולות, בהם גם כלים טכנולוגיים שלא ניתן לפרט את האופן ושיטת הפעולה שלהם. כלל האירועים והמידע הקיים באותו הלילה יתוחקרו במסגרת התחקירים המבצעים בשב"כ ובצה"ל. נדרש לגלות אחריות וזהירות בפרסומים, כך שלא ייפגעו שיטות ויכולות מבצעיות בזמן מלחמה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully