וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארה"ב: האף.בי.איי מחפש סייעני טרור בקמפוסים

18.3.2003 / 21:40

לאחרונה נעצרו סטודנטים רבים במדינה בחשד לקשר עם ארגוני טרור; אוניברסיטאות מרוחקות מהוות יעד מושך לארגונים; הסיבה: מספר שוטרים מצומצם ויכולת הטמעות קלה באוכלוסיה המגוונת

סוכני אף.בי.איי עצרו באוניברסיטת איידהו שני חשודים בהזרמת כספים לארגוני טרור. רשת איי.בי.סי מדווחת כי כעת נחקרת מעורבותם של שני סטודנטים נוספים. הסטודנטים שנעצרו הם לא הראשונים מאוניברסיטה זו שנעצרו בחשד לסיוע לארגוני טרור.

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי בחודש ינואר נעצר בניו יורק אזרח מצרי בשם באסם קפאג'י, בחשד שגייס כסף עבור ארגוני טרור. קפאג'י סיים תואר שני בהנדסה אוניברסיטת איידהו. את עבודת התיזה שלו עשה על קורות פלדה המונחות מראש בבניינים רבי קומות ובגשרים. קפאג'י הוא גם ממייסדי הוועדה האיסלאמית. הויזה שלו פגה ביולי 2001 ולטענת השלטונות שהה בארה"ב שלא כחוק.

בסוף החודש שעבר הופתעו הסטודנטים באותה אוניברסיטה כשמאה סוכני אף.בי.איי עטו על איזור המגורים לסטודנטים נשואים ועצרו את סאמי עומר אל חוסיין, סטודנט בשנה האחרונה ללימודיו. הסטודנט הסעודי, הואשם בזיוף ויזה ומסירת מידע שקרי לסוכנים פדרליים.

הסוכנים טוענים כי אל חוסיין קשור לוועדה האיסלאמית של צפון אמריקה, וכן בכך שהוא קשור להפעלת אתר אינטרנט של שני שייחים סעודיים קיצוניים, סלמן אל אוודה וספאר אל-האוולי, שלטענת האף.בי.איי מנהלים קשר ישיר עם אוסאמה בן לאדן. הוועדה האיסלאמית של צפון אמריקה טוענת כי היא ארגון תמים שמטרתו עידוד ערכי הדת בקרב מוסלמים אך החוקרים הפדרלים טוענים שהיא מגייסת כסף עבור ארגוני טרור.

מעצרים בצפון קרוליינה וושינגטון

הקמפוס של אוניברסיטת איידהו הוא לא היחידי בו מתנהלת פעילות שוקקת של סוכני האף.בי.איי. "פעילות מסוג זה קיימת ברחבי ארה"ב" אמר סוכן האף.בי.איי שחוקר את שני הסטודנטים שנעצרו. בצפון קרוליינה עצרו סוכני הארגון סטודנט בשם סאמי אל-אריאן, הלומד באוניברסיטה בעיר ראלי בחשד כי הפעיל תא טרור בתוך תחומי האוניברסיטה. גיסו, מאזאר אל נאג'ר ישב במאסר שלוש שנים בעוון הפעלת תא טרור ובשנה שעברה גורש מארה"ב. סטודנטים נוספים נחקרים באוניברסיטאות אחרות באיידהו, במדינת וושינגטון ובקמפוסים נוספים ברחבי ארה"ב.

מה מקשר בין פעילות של ארגוני טרור לקמפוסים תמימים של אוניברסיטאות? התשובה לכך היא פשוטה: התכניות השונות לחילופי סטודנטים מקלות על אנשים ממדינות שונות לשהות בארה"ב לאורך זמן. אוניברסיטאות הנמצאות באזורים כפריים מרוחקים משמשות יעד אטרקטיבי עבור שליחי הטרור מאחר וקל לסטודנטים להיטמע באוכלוסיה המגוונת שבהם. כמו כן מספר השוטרים במקומות אלו הוא נמוך ביותר כך שהפיקוח על פעילותם הוא דל. באוניברסיטאות אלו יש ציוד תקשורת מתוחכם המאפשר קיום קשרים נוחים ביותר עם אנשים וארגונים במדינות רחוקות. הדבר מהווה קרקע נוחה לארגוני טרור לפעול בחופשיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully