וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת החשמל הפיקה סרטוני הסברה לשעת חירום

כתב וואלה! עסקים

18.3.2003 / 12:11

הסרטונים יוקרנו במידה ויהיו תקלות רבות בהספקת החשמל או שכושר הייצור יפגע; מנכ"ל חברת החשמל: החברה מוכנה להמשך העבודה בשעת מלחמה; הכינה מלאי של מנות קרב ושתייה


אגף הלוגיסטיקה ויחידת הבטחון של חברת החשמל השלימו את ההכנות להמשך יצור והספקת החשמל במצב של מלחמה. מנכ"ל חברת החשמל, דר' יעקב רזון, וסמנכ"ל ארגון ולוגיסטיקה, אדם שמואל, אמרו, כי החברה רכשה והתקינה אביזרי מיגון מיוחד, הכוללים מערכות על-לחץ למיגון מפני חומרים כימיים, שהותקנו באתרים החיוניים לייצור החשמל. לדבריהם, הפעולות למיגון ולאבטחת מתקני החברה, נעשו בתיאום עם מל"ח ופיקוד העורף.

חברת החשמל הכינה סרטי הסברה מיוחדים, שהופקדו בערוצי הטלוויזיה. הסרטונים כוללים הנחיות לציבור כיצד לנהוג במקרים של פגיעה ברשת חשמל ובחוטים קרועים, והם ישודרו בתיאום עם דובר צה"ל.

הסרט הראשון יעלה במקרה של תקלות במערכת אספקת החשמל. התשדיר כולל הודעה על הפיכת מוקד השרות 103 למוקד חירום המטפל בתקלות בלבד ואזהרה מפני מגע עם מתקני חשמל חשופים.

הסרט השני כולל הנחיות להפעלת מכשירי חשמל ביתיים בזמן חירום. הסרט השלישי ישודר במקרה של פגישה בכושר הייצור ואספקת החשמל. התשדיר קורא להימנע משימוש במכשירים בעלי צריכת חשמל גבוהה ומהדלקת תאורה.

רזון ציין כי לחברה יש נוהלים קבועים למצבי חירום, אך בגלל סכנת המלחמה, נערכה בדיקה מדוקדקת של המקלטים באתרי החברה, שהוכשרו לקליטת עובדים בעת אזעקה. כמן כן, ערכה חברת החשמל תרגיל רב היקף, של תרחישי מלחמה והתמודדות עם פגיעות במערכות שונות של יצור והספקת החשמל.

צבי מנור, מנהל אגף לוגיסטיקה ונכסים מסר, כי כל הציוד הלוגיסטי, הכולל את מערך המשאיות והציוד הכבד של במות הרמה ומנופים, וציוד הנדסי, הכולל טרקטורים, יעה אופני ( שופלים), ומנופים להרמת מטענים כבדים, ערוכים ומוכנים באתרי החברה. גם בתי המלאכה של חברת החשמל יוכלו לתת מענה מהיר לייצור והרכבת עמודי חשמל במקרה של פגיעה. החברה הכינה מלאי של מנות קרב ושתייה למקרה של פעילות רצופה של העובדים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully