וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תמונות שטרם נראו מתוך המנהרות: תיעוד מיוחד של בכירי חמאס - שרובם חוסלו | צפו

עודכן לאחרונה: 6.12.2023 / 11:10

כוחות צה"ל פשטו על מנהרה שבה התחבאו מפקדים בכירים מהזרוע הצבאית של ארגון הטרור, מתחת לבתי אזרחים ובסמיכות לבית החולים האינדונזי. בין המחוסלים: אחמד ע'נדור, שהיה אחראי להכוונה וניהול של כלל פעולות הטרור של חמאס במרחב צפון הרצועה

בווידאו: סגן מפקד חטיבת צפון הרצועה של חמאס, ואאל רג׳ב בתיעוד מתוך מנהרה 05.12.23/דובר צה"ל

כוחות צה"ל תקפו מנהרת טרור של חמאס, שבה התחבאו מפקדים מארגון הטרור מתחת לבתי אזרחים ובסמיכות לבית החולים האינדונזי. הכוחות חיסלו בהכוונת מודיעינית של שב"כ ואמ"ן את מפקד חטיבת צפון הרצועה, אחמד ע'נדור, סגן-מפקד החטיבה, ואאל רג'ב ובכירים נוספים ביניהם: מפקד גדוד הסיוע של החטיבה, ראש מערך התמ"ס ואחראי התצפיות בצפון הרצועה.

אחמד ע'נדור שימש כחבר במועצה המצומצמת של הזרוע הצבאית. ע'נדור היה אחראי להכוונה וניהול של כלל פעולות הטרור של ארגון הטרור חמאס במרחב צפון רצועת עזה.

בכירים בחטיבת צפון רצועת עזה אשר אותרה במהלך הלחימה וצולמה במנהרה של חמאס.. דובר צה"ל
בכירים בחטיבת צפון רצועת עזה אשר אותרה במהלך הלחימה וצולמה במנהרה של חמאס./דובר צה"ל
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה. דובר צה"ל
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה/דובר צה"ל

במקביל לחיסולם של המפקדים בחטיבת צפון הרצועה, חוסלו מפקד גדוד בית לאהיא, מפקד גדוד מרכז ג'באליה ומחבלים רק בחטיבה זו. בשל הפגיעה בשדרת הפיקוד והתשתיות שלה, נפגע משמעותית תפקודה של חטיבת צפון רצועת עזה.

חטיבת העיר עזה היא החטיבה הגדולה ביותר בארגון הטרור חמאס. בעיר עזה נמצאים מוצבים צבאיים רבים וכן אתרי יצור ומחסני אמצעי לחימה בלב האוכלוסייה האזרחית. העיר עזה היא דוגמה בולטת לשימוש חמאס באוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי.

פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה. דובר צה"ל
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה/דובר צה"ל

כוחות צה"ל חיסלו בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן ארבעה מפקדי גדודים בחטיבת עזה וביניהם: מפקד גדוד צברה, מפקד גדוד שאטי, מפקד גדוד דארג' תפאח ומפקד גדוד שג'עייה. גדוד צברה, נפגע משמעותית ובנוסף למפקד הגדוד חוסלו מפקדים בשדרת הפיקוד המרכזית והוצאו מכלל שימוש תשתיות ומפקדות הגדוד.

בגזרת גדוד שאטי כוחות צה"ל השתלטו על מעוזים מרכזיים. באחריות הגדוד ישנן מפקדות מרכזיות של חמאס, ביניהן מפקדת חמאס בבית החולים שיפאא' שתשתיות בתת הקרקע שלה סוכלו. בנוסף, חוסל אחראי הנ"ט בחטיבה, אחראי המערך האווירי ואחראי המערך הימי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully