וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משפט נתניהו: ההגנה ביקשה לצמצם את הדיונים בגלל המלחמה, השופטים רוצים להוסיף יום

עודכן לאחרונה: 5.12.2023 / 10:41

הדיונים התחדשו בבית המשפט המחוזי בירושלים. סנגורם של שאול ואיריס אלוביץ' ביקש לצמצם את הדיונים בתיק ליומיים בשבוע. השופט בר עם אמר: "צריך לסיים את זה. בפרקליטות העריכו כי עד ינואר תסתיים התביעה בתיק 4000.

בווידאו: עדות עד המדינה שלמה פילבר בנוכחות בנימין נתניהו/צילום: רוני כנפו

הדיונים בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו התחדשו היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים, לאחר כחודשיים של פגרת חגי תשרי שהוארכה בשל פרוץ המלחמה בעזה, בה בתי המשפט פעלו במתכונת חירום עבור דיונים דחופים בלבד.

בתחילת הדיון עו"ד ז'ק חן, הסנגור של שאול ואיריס אלוביץ', ביקש מהשופטים לצמצם את הדיונים בתיק ליומיים בשבוע. "מתחילת המלחמה אני מגויס בצו 8, בעלה של עו"ד נעה פירר מהצוות שלי במילואים, עו"ד שניר השלישי בצוות נמצא בעזה מתחילת המלחמה. הגעתי לסיכום עם הצבא שאני אגיע ליום או יומיים מילואים בשבוע".

חן הוסיף: "לקראת חידוש הדיון עשינו מאמץ, מכיוון שמדובר ב-22 עדים בתיק 4000, ושלחנו לחברתי אתמול בערב 6 עדים שלטעמנו אפשר לייתר אותם. העדים רובם ככולם עדים קצרים כך שפרשת התביעה בתיק 4000 לא אמורה להימשך הרבה זמן. בנסיבות האלו אפשר לקדם את המשפט בשמיעתו יומיים בשבוע". חן מעריך שיידרשו כ-16-15 ימי דיונים לסיום פרשת התביעה בתיק 4000.

יהודית תירוש מהפרקליטות הגיבה לבקשתו של חן, ואמרה כי עד ינואר תסתיים פרשת התביעה (החלק שבו הפרקליטות מעידה עדים מטעמה) בתיק 4000. בנוסף, תירוש העריכה שלסיום שאר התיקים 1000 ו-2000 ידרש בין חודש לחודשיים מינואר כדי לסיים את פרשת התביעה.

כרגע השופטים לא החליטו האם לצמצם את ימי הדיונים בתיק ליומיים או להרחיב אותם לארבעה ימים בשבוע. השופט בר עם אמר: "צריך לסיים את זה"

רה"מ בנימין נתניהו במסע"ת ערב שחרור החטופים, 22 בנובמבר 2023. חיים גולדברג, פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו במסע"ת ערב שחרור החטופים, 22 בנובמבר 2023/פלאש 90, חיים גולדברג

פעילות בתי המשפט, ואיתה ההליך נגד נתניהו, חודשו בעקבות צו שחתם שר המשפטים יריב לוין. למרות זאת, השר הנוסף במשרד, דודי אמסלם, מצא לנכון למתוח ביקורת על חידושו של המשפט, וכתב ב-X (לשעבר טוויטר): "מעסיקים את ראש הממשלה בזוטות הזויות, חרפה". עם זאת, דוברו של נתניהו, עופר גולן, אישר כבר בסוף השבוע שעבר כי הדיון צפוי להתקיים.

במהלך מתכונת החירום, לא הוגשו בקשות ולא התקיימו אירועים חריגים שקשורים לתיקי ראש הממשלה, אך עם זאת, נתניהו כן נפגש עם מנהלי חברות החדשות כמו אבי וייס מחדשות 12 ואור צלקובניק מחדשות 13, וכן גם עם עורך העיתון ידיעות אחרונות אבי משולם. למרות שנוני מוזס נאשם בהצעת שוחד לנתניהו בתיק 2,000 סנגוריו של נתניהו לא עדכנו את בית המשפט בפגישה זאת

sheen-shitof

עם הנחה בלעדית

החברה הישראלית שהמציאה את מסירי השיער עושה זאת שוב

בשיתוף Epilady

במה נאשם נתניהו?

 • תיק 1000 (פרשת המתנות): נתניהו נאשם כי קיבל מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר טובות הנאה בשווי של כ-700 אלף שקלים, בעת שכיהן כראש ממשלה. עיקר המתנות היו סיגרים, מארזי שמפניה ותכשיטים.
 • בנוסף לכך, נטען כי נתניהו פעל לטובת מילצ'ן בשלושה עניינים, לבקשת איש העסקים: הוא פנה לשר החוץ האמריקני ג'ון קרי כדי להאריך את תוקף הוויזה של מילצ'ן, הוא פנה לשר האוצר יאיר לפיד כדי להאריך את תוקף הפטור ממס לתושבים חוזרים, והוא פעל לקדם מיזוג של "קשת" ו"רשת" - לכאורה לבקשת מילצ'ן. על פי התביעה, מעשים אלו פגעו בדימוי השירות הציבורי ובאמון הציבור בו.
 • בתיק זה נתניהו נאשם במרמה והפרת אמונים.
 • תיק 2000 (פרשת נתניהו-מוזס): התיק עוסק בשיחות שהתקיימו בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. במהלכן, השניים דנו לכאורה בהטבת סיקורו של ראש הממשלה דאז בקבוצת ידיעות, בתמורה להטלת מגבלות על המתחרה העיקרי של העיתון - "ישראל היום".
 • התביעה השתכנעה כי מי שהציע את העסקה הוא מוזס, ולכן הוא נאשם בהצעת שוחד. מנגד, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט גם השתכנע כי נתניהו לא התכוון להשלים את עסקת השוחד, אולם המשיך את השיחות עם מוזס כדי לשפר את סיקורו בקבוצת ידיעות, ואף קיים פעולות מסוימות לצורך כך.
 • בתיק זה נתניהו נאשם במרמה והפרת אמונים.
 • תיק 4000 (פרשת בזק-וואלה!): התיק החמור ביותר מבחינת ראש הממשלה, העוסק בהטבות רגולטוריות בשווי מאות מיליוני שקלים, שנתניהו העניק לכאורה לאיש העסקים שאול אלוביץ'. בתמורה, על פי האישום, פעל אלוביץ', שמואשם לצד רעייתו איריס במתן שוחד, להטות את הסיקור באתר וואלה!, שהיה בשליטתו.
 • בתיק זה נתניהו נאשם בשוחד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  2
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully