וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משתפי קבצים מסייעים לטרוריסטים

14.3.2003 / 23:25

בדיון מיוחד שנערך בקונגרס אמריקאי שמעו הנבחרים כי משתפי קבצים קשורים בעקיפין לקבוצות טרוריסטים ולפשע מאורגן

בדיון שנערך אתמול (ה') בתת הוועדה לאינטרנט, זכויות יוצרים ומשפט של וועדת החוקה האמריקאית, שמעו אתמול הנבחרים הצהרות מעניינות לגבי משתפי הקבצים. בין הטענות שעלו בדיון הייתה הטענה כי רשתות שיתוף קבצים קשורות בעקיפין לארגוני פשע שונים ולקבוצות טרוריסטים שונות ברחבי העולם, כך מדווח אתר החדשות IDG.

ג'ון מלקולם, עוזר בפועל לתובע הכללי במשרד המשפטים האמריקאי טען כי הרווחים ממכירה של סרטים ומוזיקה מזוייפים מחוץ לארה"ב מתגלגלים אל ארגוני הפשע המאורגן הקשורים לעיתים לארגוני טרור.
לדבריו רשתות ההפצה של מוצרים פיראטיים כאלו, עובדות כמו ארגוני הפשע המאורגן המתוחכמים ביותר ונחשבות לאטרקטיביות מאוד מבחינת העוסקים בהן. הרווחים מעסקי ההפצה הפיראטית יכולים להיות גבוהים יותר מאשר הפצת סמים למשל, ולכן העסקים הללו מושכים רבים מתחום הפשע המאורגן. בשל האטרקטיביות של העסקים הללו, "קבוצות העוסקות בכך לא יהססו לאיים או לפצוע את אלו המנסים לחבל בפעילותן" לפי מלקולם. הוא המשיך והסביר שהרווחים המגיעים אל ארגוני הפשע, מממנים גם ארגוני טרור הקשורים לאותם ארגונים.
מלקולם המשיך וכינה גם את חברי קבוצות ה Warez, המשחררים סרטים ומוזיקה לאינטרנט, חברים בפשע המאורגן. לדבריו ההפצה שלהם של קבצים ברשת האינטרנט ודרך רשתות שיתוף הקבצים מאפשרת זמינות גבוהה של חומרים ומובילה בסופו של דבר לפיראטיות מסחרית.

עם זאת, כשנתבקש מלקולם להציג הוכחות לטענותיו בפני הוועדה, התגלה כי אין בפניו הוכחות מוצקות לקשרים בין ההפצה הפיראטית לבין פשע מאורגן או טרור. הוא נאלץ להודות גם כי חברי קבוצות ה Warez בניגוד לפשע המאורגן, לא מרוויחים אגורה מהפצת הקבצים באינטרנט.

מלקולם סיפר לחברי הוועדה על הרשעתו ביום רביעי של הייו ריימונד גריפת'ס מאוסטרליה. גריפת'ס היה חבר בקבוצת ה Warez הרוסית, Drink Or Die ונעצר במהלך מבצע שנערך בדצמבר 2001. לדבריו ההרשעה "שולחת מסר חד וברור לכל מי שעוסק בפיראטיות קבצים, שלא קשר למקום המצאו משרד המשפטים (האמריקאי) ימצא אותך, יחקור אותך, יעצור אותך, יתבע אותך ויאסור אותך".

ג'ון קרטר מטקסס, חבר הוועדה מטעם הרפובליקנים, אמר כי רוב משתפי הקבצים הם בסך הכל סטודנטים בקולג'. הוא הוסיף כי "לדעתו מעצר של כמה ילדים בקולג' יביא לכך שנראה את הילדים האלה בורחים לכל עבר. צריך פשוט לתת להם לקרוא בעיתונים על מישהו שקיבל 33 חודשי מאסר בשל הורדת חומרים המוגנים בזכויות יוצרים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully