בחירות 2001

בחירות 2001: הקרב על הפצוע האחרון מלבנון

רן ישראלי, שנפצע ערב הנסיגה, הצטלם לתשדירי הבחירות של ברק; איתי אלימלך, שנפצע כמה שעות אחריו, תומך בשרון וטוען: זו בושה וחרפה, כאב לי לשמוע על כך

04/01/2001

"מלחמת" פצועים על התואר: "הפצוע האחרון" מלבנון, פרצה אתמול בעקבות תשדירי התעמולה לקראת הבחירות לראשות הממשלה. המתעמתים: סמל איתי אלימלך, התומך במועמד הימין, אריאל שרון ורב טוראי רן ישראלי, התומך במועמד השמאל, אהוד ברק. הסיבה לעימות: רן ישראלי השתתף בתשדירי התעמולה של ברק כפצוע האחרון - למרות שאלימלך נפצע שעתיים אחריו.

"אני לא מבין על מה החגיגה, זה בבחינת ניצול ציני ומכוער, גם אם רן ישראלי היה הפצוע האחרון שנפצע על אדמת לבנון והוא לא - אני לא מקבל את השימוש במצב הזה לצרכים פוליטיים, זו בושה וחרפה. ממש כאב לי לשמוע את זה", התלונן אלימלך. דבריו פורסמו היום ב"מעריב".

אלימלך, לוחם גולני, נפגע ב-18 במאי בשנה שעברה ומצבו הוגדר קשה. עד כה הצהיר כי הוא מתעלם מקביעת התקשורת שבחרה, לדבריו, ברן ישראלי ל"פצוע האחרון" בלבנון. אלימלך החליט לשבור את שתיקתו כאשר הבין כי התואר עשוי לשמש את ברק בתעמולת הבחירות.

רב טוראי רן ישראלי נפצע ב-17 במאי, כשעתיים לפני חצות. גם מצבו הוגדר קשה וגם הוא כמו אלימלך שירת בכוח צה"ל במוצב ריחן בגזרה המזרחית. "שכבתי עם ישראלי חודשים בבית חולים "שיבא" ושאלתי את אמא של רן למה היא מדברת שטויות, הרי היא יודעת שהבן שלה הוא לא הפצוע האחרון. היא ענתה לי: 'כרונולוגית זה נכון, אתה הפצוע האחרון, אבל הבן שלי נפצע יותר קשה'. זו חוצפה ונראה לי מוזר במיוחד שאיש לא טורח לנפץ את האגדה הזו", חזר והתלונן אלימלך.

רן ישראלי אישר שהצטלם אתמול למסע הבחירות של ברק וכי ההחלטה אם לעשות שימוש בחומרים נתונה לשיקולם של מנהלי מסע הבחירות. "מעולם לא הכתרתי את עצמי לפצוע האחרון. התקשורת עשתה את זה. חזרתי להכרה עם התואר הזה במחלקה ברמב"ם. אני מבין למה איתי כועס. אני יודע שהוא תומך בשרון ומרגיז אותו שאני מאמין בכיוון של ברק. אני מאמין שאם אופיע בתשדירי הבחירות אני יכול לעזור לברק להיבחר. וזה מה שאעשה", הצהיר ישראלי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully