וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהקרקע, מהאוויר ומהים: צה"ל מכין מעטפת ביטחון בהיקף היסטורי לכוחות המתמרנים בעזה

22.10.2023 / 6:00

התמרון היבשתי בעזה יתבצע באמצעות צוותי קרב גדודיים, להם יכולות הכוללות מודיעין המוזרם בזמן אמת מיחידות האיסוף, ויכולות התקפיות שיקבלו מכוחות הקרקע והאוויר. בחיל האוויר הדגישו כי בכוונתם "לרצף" את שמי הרצועה בהיקף "חסר תקדים" של כלי טיס, שיהיו ערוכים לתקוף

הרמטכ״ל למפקדי חטיבת גולני: ״עזה צפופה, האויב מכין בה הרבה מאוד דברים - אבל אנחנו מכינים לו גם״/דובר צה"ל

התמרון היבשתי של צה"ל התעצב כבר יותר מעשור כצוות קרב חטיבתי (צק"ח) וברמה הגדודית וכצוות קרב גדודי (צק"ג). בחלק מהצק"חים עומדים מפקדי חטיבות חי"ר ובחלק עומדים מפקדי חטיבות מהשריון.

הצק"ח מורכב מגדודי חי"ר, כוחות אוויר (כלי טיס לא מאוישים ומסוקי קרב), גדודי שריון, כוחות הנדסה, ציוד מכני הנדסי כבד, כוחות רפואה, כוחות חילוץ וסיוע, לוגיסטיקה, תקשוב, צוותים מיחידת יהל"ם של חיל ההנדסה המתמחות בפריצה, חבלה, מנהרות וסילוק פצצות, תותחנים ופלוגות חשיפה תקיפה, שייעודן הוא איתור ותקיפה של מחבלים וחוליות טרור שפועלים בחסות מבנים או נעים על גבי כלי רכב.

כל צק"ח מקבל מעטפת של יכולות שמרביתן מסווגות אך ניתן לפרסם כי הן כוללות גם מודיעין איכותי ומדויק בזמן אמת, שמוזרם מכלל יחידות האיסוף של אגף המודיעין עד למפקד הצוות ומפקד הפלוגה בקצה בהתאם לתא השטח אליו הוא מתמרן.

טנק ישראלי בגבול רצועת עזה. רויטרס
כל צוות קרב חטיבתי מקבל מודיעין בזמן אמת. טנק ישראלי בגבול רצועת עזה/רויטרס

לכל צק"ג מתלווים קצינים מטעם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, שייעודם הוא תקשורת מקומית עם אזרחים פלסטינים שלא מעורבים בטרור, מתוך כוונה למנוע פגיעה בהם ובתשתיות אזרחיות או דאגה הומניטארית שמתפתחת בשטח, כן כוח חוקרי שטח של אגף המודיעין, שייעודם הוא לחקור גורמים בשטח ולהפיק מודיעין בשטח בזמן אמת.

לכל צק"ח יש מטה חטיבתי, שמוגדר כ"קדמית", שעליו מפקד מח"ט לשעבר במילואים עתיר ניסיון מבצעי. ה"קדמית" כוללת גורמי תכנון, מודיעין, מבצעים, לוגיסטיקה, רפואה, תקשוב, תותחנים, חיל האוויר וחיל הים. ייעוד ה"קדמית" לתמוך את החטיבה המתמרנת לעומק השטח בשלל פעולות מהאוויר ומהיבשה ואף מהים. ל"קדמית" יש יכולות להפיק מטרות בזמן אמת ולתקוף אותן.

עוד בוואלה!

חפ"ק ניל"י: יחידת השב"כ החדשה לחיסול המשתתפים במתקפת הטרור

לכתבה המלאה
ירי רקטות מרצועת עזה לישראל. רויטרס
יכולות אש משודרגות מהקרקע ומהאוויר. ירי רקטות מרצועת עזה לישראל, שבוע שעבר/רויטרס

לכל צק"ח הקצה המטה הכללי של צה"ל יכולות אש משודרגות מהקרקע ומהאוויר. הרמטכ"ל הבהיר למפקדי הפלוגות, הגדודים וצוותי הקרב החטיבתיים, כי חיל האוויר יעניק מעטפת אווירית לאיסוף מודיעין מעל לראשם ואז זמינה ומגוונת 24/7 לכל איום שיתפתח בשטח. בנוסף לאש תעמוד לרשותם אש מדויקת מהקרקע של מגוון יחידות לטווחים רבים נגד איומים שיחשפו בשטח בזמן אמת. בחיל האוויר הדגישו כי בכוונתם "לרצף" את שמי רצועת עזה בהיקף חסר תקדים ואף היסטורי של כלי טיס מסוגים שונים, דרוכים וערוכים לתקוף כל מטרה שתיחשף בקרקע כדי להשמיד אותה.

ראש אגף התקשוב בפיקודו של האלוף ערן ניב הנחה להעביר את השטח לטובת התמרון הקרקעי את כלל יכולות צה"ל בתחום התקשוב על מנת לאפשר תמונה מודיעין רחבה מאוד לאמצעי התקשוב שיהיו בידיהם בכל נקודה אליה יתמרנו, ומהירות העברת מידע ברשת מאובטחת מאוד מפני התקפות במרחב הקברניטי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully