וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לקיחת בני ערובה ואיך משתלטים על קיבוץ: נחשפו מסמכי חמאס

17.10.2023 / 16:55

המסמכים שאותרו בידי כוחות צה"ל לצד גופות המחבלים ובקרב השבויים, חושפים את היקף המוכנות של הזרוע הצבאית למתקפה הרצחנית, הירידה לפרטים הקטנים בביצוע מעשי הזוועה ואיכות המודיעין שהייתה להם. לקרוא ולא להאמין

מטה משפחות החטופים/מערכת וואלה

צה"ל ממשיך בסריקות בשטח לאתר מחבלים ותוך כדי זיכוי גופות המחבלים, אמצעי הלחימה והציוד נחשפים מסמכים שהביאו המחבלים עליהם נרשם סודי ביותר.

בין המסמכים: דרכי הפעולה המפורטים להשתלטות על קיבוץ נחל עוז. במסמך מפורטת הערכה לגבי היקף החיילים הקרביים באזור מילואים וסדיר. עוד מפורט מה יכלול הכוח שיגיע בגל השני של החדירות לשטח ישראל כתגבור לאזור נחל עוז והוא אמור לכלול כ-5-8 ג'יפים. המסמך מצביע על דרכי הגישה והרחובות מהם יצאו הג'יפים (נתיבי החדירה). מדובר גם על גל שלישי של תגבור, אך הפעם כוח מצומצם יותר (המושג נכתב בקוד לא ברור). המסמך מניח דגש על פגיעה בטנקים.

המסמך מצביע על הגורמים שישפיעו על ההתקפה של הכוח הפושט כמו מצלמות והמיקום שלהם, והטווחים, כולל מכ"מים ושימוש בטאבלטים שלהם (לא ברור). חשוב לציין כי לפי עדויות לוחמים, הם ראו חלק מהמחבלים מגיעים עם טאבלטים. המסמך מניח דגש לאתר אנשים וכלי רכב פרטיים (ככל הנראה לצורכי הימלטות חזרה לעזה ולקיחת שבויים).

מסמכי חמאס שאותרו בידי כוחות צה"ל. דובר צה"ל
חלק מהמסמכים שאותרו/דובר צה"ל
מסמכי חמאס שאותרו בידי כוחות צה"ל. דובר צה"ל
מחבלים הגיעו גם עם טאבלטים/דובר צה"ל

במסמך הנוסף המוגדר כסודי ביותר, מניחים המחבלים דגש על כיבוש קיבוץ מפלסים, כולל השתלטות על עמדות מסביב. להתקדם אל השערים בסיוע המארבים שיציבו קודם לכם (לשערים יש שמות קוד). גם במסמך הזה יש דגש על כניסה דרך צירים שנקבעו מראש (מצביע על תכנון קפדני ביותר). לפי המסמך, קבוצת המחבלים הראשונה חודרת אל הקיבוץ מהגדר בצד הדרום מערבי ולא דרך הכניסה הראשית. לאחר מכן לתקוף את השער המרכזי ולהשתלט עליו. לאחר מכן להחזיק חיילים ואזרחים כבני ערובה ולהתנהל סביב הנחיות המשא ומתן. עוד מציין המסמך כי כוח מתוך המחבלים יתמודד עם מטוסי חיל האוויר הישראלי (במהלך הסריקות אותו טילי נ"ט של מחבלי חמאס).

המסמך מציין את היקף הכוחות הנדרש לפעולה, את כלי התחבורה, היקף הטלפונים, האלחוט, והמצלמות הניידות. החוברת כוללת 190 עמודים, ועליה רשום: החטיבה הצפונית - סדר פעולות. כמו כן, אותרו מפות תצלומי לווין שככל הנראה הורדו מהאינטרנט, אך עליהן הוצבו קודים ומיקומים לפעולה.
עוד אותרה כרטיסיה שבה מפורטות כלל הפעולות שנדרש הכוח לבצע באמצעות קודים לגבי אמצעי הלחימה ומה נדרש לבצע באמצעותם: שימוש בפצצות מרגמה, מטעני חבלה, טילי נ"ט ועוד. כמו כן, בין המסמכים אותרו דפי מודיעין על הכלים של צה"ל, מפרט טכני, אמצעי לחימה וכיצד ניתן להילחם נגדם.

עוד אותר דף למפקד המשימה שכולל את דרכי התקשורת לכוח הרתק, המארב, הארטילריה, הכוח הפורץ וכו'. כלל המסמכים עוברים לגורמי המודיעין ויחידת השלל כדי למצות מתוכם מידע שיסייע לכוחות צה"ל בבניית התמונה הכללית על דרכי הפעולה והדמויות שעומדות מאחורי המתקפה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully